HP 15DA1083NT laptopta internet kesiliyor

purrito

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul, Türkiye
Merhabalar, HP 15DA1083NT marka laptop kullanıyorum. Son birkaç haftadır bilgisayarı açtıktan sonra bir süre sonra internet kesiliyor ve bilgisayar yeniden başlatılana kadar geri gelmiyor. Wi-Fi ağına tekrar bağlanmayı deneyince ise bu ağa bağlanılamıyor hatası alıyorum. Format attım, sonra bir hafta sonra tekrar aynı sorun ortaya çıktı, bunu nasıl çözebilirim? Şu an Ethernet kablosuyla bağlanıp yazıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, HP 15DA1083NT marka laptop kullanıyorum. Son birkaç haftadır bilgisayarı açtıktan sonra bir süre sonra internet kesiliyor ve bilgisayar yeniden başlatılana kadar geri gelmiyor. Wi-Fi ağına tekrar bağlanmayı deneyince ise bu ağa bağlanılamıyor hatası alıyorum. Format attım, sonra bir hafta sonra tekrar aynı sorun ortaya çıktı, bunu nasıl çözebilirim? Şu an Ethernet kablosuyla bağlanıp yazıyorum.
Eski HP laptopta aynı sorunu yaşıyordum, yeni sürücü olmadığından daha eski bir sürücüye dönerek kurtuldum. Mevcut kullandığınızdan farklı tarihli bir kablosuz ağ(WLAN) sürücüsü varsa onu yüklemeyi deneyin. Üründeki Wi–Fi kartının modelini biliyor musunuz?

Eski HP laptopta aynı sorunu yaşıyordum, yeni sürücü olmadığından daha eski bir sürücüye dönerek kurtuldum. Mevcut kullandığınızdan farklı tarihli bir kablosuz ağ(WLAN) sürücüsü varsa onu yüklemeyi deneyin. Üründeki Wi–Fi kartının modelini biliyor musunuz?
Realtek RTL8723DE 802.11b/g/n PCIe Adaptör

Aygıt Yöneticisi - Ağ Bağdaştırıcıları yolunu izleyin. Realtek WLAN sürücüsüne sağ tıklayın ve cihazı kaldır seçeneğini seçin. Altta yer alan bu cihazın sürücü yazılımını sil tikini de işaretleyin. Ardından

(1) https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp88501-89000/sp88574.exe

bu sürücüyü kurun. İşe yaramazsa (2) buradan Windows10 WLAN PCI Express Driver olanı indirip kurun. O da işe yaramazsa (3) buradaki (BE serisi için yayınlanmış bir sürücü ancak sorun devam ederse kurmayı deneyebilirsiniz.) sürücüyü indirip kurun. O da işe yaramazsa (4) bu sürücüyü kurmayı deneyin. Sıkıştırılmış indir seçeneğini seçerseniz sadece sürücü dosyasını indirecektir.

1. 2023.66.330.2018
2. 2023.56.0502.2017
3. 2023.15.701.2015
4. 2024.0.10.130

Not: İşe yaramayan sürücüyü Aygıt Yöneticisi üzerinden(başta belirttiğim gibi) kaldırın ve yeni sürücü kurulumunu o şekilde yapın. Eğer bu sürücüler işe yaramazsa 4. linkteki sayfadan sürücü sürümü yazan kısımdan farklı sürüm indirip sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Programı değil yalnızca sürücüyü indirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca sürücü dosyası otomatik kurulumu desteklemiyor veya yalnızca .inf dosyası içeriyorsa kurulum için videodaki ilgili adımları takip edin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı