HP-15DW2009NT Windows Update sonrası mikrofon sesi az gidiyor

enescagri34

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşımın günlük kullandığı bilgisayarında bir Windows Update isteğe bağlı sürücü güncelleme sonrasında mikrofonunda sesin karşı tarafa az gitmesi sorunu başladı. Ayarlar menüsünden kontrol etsek de Discord ayarlarından kontrol etmiş olsak da maalesef sorunu çözemedik. Benim şahsi düşüncem sürücü kaynaklı olsa da fikirlerinizi aşağıda belirtirseniz çok minnettar olurum. Görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayarın marka ve modeli: HP-15DW2009NT
Özellikleri:
  • Intel Core i5-1035G1
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce MX330

Şimdiden teşekkürler...

Merhaba, arkadaşımın günlük kullandığı bilgisayarında bir Windows Update isteğe bağlı sürücü güncelleme sonrasında mikrofonunda sesin karşı tarafa az gitmesi sorunu başladı. Ayarlar menüsünden kontrol etsek de Discord ayarlarından kontrol etmiş olsak da maalesef sorunu çözemedik. Benim şahsi düşüncem sürücü kaynaklı olsa da fikirlerinizi aşağıda belirtirseniz çok minnettar olurum. Görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Özellikleri:
  • Intel Core i5-1035G1
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce MX330

Şimdiden teşekkürler...
B&O uygulamasından da kontrol ettiniz mi?

Özellikleri:
  • Intel Core i5-1035G1
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce MX330

Şimdiden teşekkürler...
Şahsi düşünceniz gayet doğru önce eski sürucüye dönün olmaz ise yeni windows ve driverları düzgün kurup tekrar deneyin eğer yine olmaz ise mikrofona pislik kaçmış olabilir, bozulmuş olabilir donanım tecrübeniz varsa bu ihtimaller üzerinde durun gerekli testleri yapın.

B&O uygulamasından da kontrol ettiniz mi?
Hayır, Sanırım dediğiniz uygulama Windows ile gelen cihazlarda (FreeDOS olmayan) yüklü geliyor.
Ancak bilgisayar FreeDOS olarak satın alınmış ve alındığı yerde Windows kurulumu yapılmış. Önermeniz durumunda uygulamayı yükleyebilirim.
Şahsi düşünceniz gayet doğru önce eski sürucüye dönün olmaz ise yeni windows ve driverları düzgün kurup tekrar deneyin eğer yine olmaz ise mikrofona pislik kaçmış olabilir, bozulmuş olabilir donanım tecrübeniz varsa bu ihtimaller üzerinde durun gerekli testleri yapın.
Windows Update yoluyla yüklenmiş sürücülerin nasıl kaldırılacağı konusunda ne yazık ki pek bir bilgim yok. Nasıl yapabileceğimi yazarsınız çok minnettar olurum.

Geri
Yukarı