HP 15S-FQ2045NT laptop için RAM tavsiyesi

tucsonFL

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Günlük kullanım için HP 15S-FQ2045NT 2N2n8EA i3-1115G4 4 GB 256 GB SSD 15.6 laptop aldım fakat RAM'i az geldi ve yükseltme yapmak istiyorum.

CPU-Z'e göre 2 yuva var görünüyor. 4 GB'ın yanına 8 GB ekleme yapabilir miyim veya tavsiyeniz neler olur? Bir de RAM yükseltmesini kendim yaparsam cihaz garanti dışı kalır mı? Çok fazla anlamadığım için sizlere danışmak istedim. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• cpuz.png
    cpuz.png
    100 KB · Görüntüleme: 119
Aynısı bende de var ve 3200 SK Hynix uyumlu gibi geliyor ama Crucial 3200 MHz CL 16 da uyar mı diye tereddütteyim.
3200 Crucial 2x8GB çalıştı dostlar, her yerde aramama rağmen asla bulamadım ve kimse denememişti. Bilginiz olsun.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, ürünün bilgisinde RAM olarak 2666 MHz yazıyor ama içinden SK Hynix 3200 destekli RAM bulunuyor sanırım. İlave RAM'i 3200 hızında almak gerekli değiş mi?

Merhaba arkadaşlar, ürünün bilgisinde RAM olarak 2666 MHz yazıyor ama içinden SK Hynix 3200 destekli RAM bulunuyor sanırım. İlave RAM'i 3200 hızında almak gerekli değiş mi?

CMD'yi Açıp tırnak içerisinde olan komutları tek tek yazıp enterladıktan sonra ekran görüntüsü paylaşırmısınız

"wmic MEMORYCHIP get BankLabel,DeviceLocator,Capacity,Speed"
"wmic memorychip get devicelocator, manufacturer"
"wmic memorychip get devicelocator, partnumber"
"wmic memorychip get devicelocator, serialnumber"

Aynısı bende de var ve 3200 SK Hynix uyumlu gibi geliyor ama Crucial 3200 MHz CL 16 da uyar mı diye tereddütteyim.
3200 Crucial 2x8GB çalıştı dostlar, her yerde aramama rağmen asla bulamadım ve kimse denememişti. Bilginiz olsun.
Çok teşekkür ederim. Bunu yazmak için üye oldum. Ben de kit yani 2x8=16 GB ram siparişi verdim crucial bellekler. https://www.hepsiburada.com/crucial...book-ram-bellek-p-HBCV00000C7ESM?magaza=Aison
gerçekten senin dışında başka hiçbir yerde deneyen ve çalıştığını söyleyen görmedim.

Geri
Yukarı