HP 17-AB201NT 1DN09EA Oyunlarda Anlık Takılmalar

Resul.A

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 ay kadar önce HP 17-AB201NT 1DN09EA bilgisayarı satın aldım. 2 aydır aktif olarak kullanıyorum PC'yi ve bir çok oyun oynama ve test etme imkanım oldu. Oyunlarda ultra ayarlarda çok iyi FPS'ler almama rağmen anlık takılma problemleri yaşıyorum. Bu takılmaların sıklığı oyundan oyuna farklılık gösteriyor. En başta çok fazla takılmadım bu konuya ama CS:GO ve ETS2'de özellikle bu takılmaları çok hissediyor olmamdan dolayı MSI Afterburner programını kurup değerleri gözlemeye başladım. Gördüğüm kadarıyla CPU1 çekirdeği %90 kullanılırken, diğer çekirdekler daha az kullanılıyor. Bu sırada GPU kullanımı %70 80 civarlarında geziyor, ne zaman GPU %100 kullanıma ulaşsa takılma gerçekleşiyor, yani bir anlamda darboğaz oluyor. Sistem özelliklerimi aşağıya yazıyorum, bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. ( Bu arada kesinlikle bir ısınma sorunu yok. 65 70 derecelerde seyrediyor PC, ayrıca fişe takılı ve yüksek performans ayarlarda kullanıyorum)

Sistem:
Intel® Core™ i5-7300HQ (2,5 GHz, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3,5 GHz'e kadar, 6 MB önbellek, 4 çekirdekli)
8 GB DDR4-2400 SDRAM (2x4 GB)
NVIDIA® GeForce® GTX 1050 (4 GB GDDR5 ayrılmış)
Windows 10 PRO (Bütün güncelleştirmeler yapılmıştır)
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı