HP 2.kez değişim yapacak

Turgutslgn

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
HP ayıplı laptopumu bir üst modeli ile değiştirmişti. Dün laptop bana ulaştı ve yeni cihazda ışık sızması olduğunu gördüm. Bu durumu HP'ye ilettim. Ve tekrar değişim yapabileceklerini söylediler. Fakat bu sefer cihazın yurtdışından sipariş edileceği ve uzun sürebileceğini söylediler. Yeni cihaz gelene kadar ise ayıplı ürün bende kalabilirmiş. Şimdi ben bu durumda çok kararsız kaldım, sonuçta bana bir üst modelini verdiler ve en azından Ghost screen ve ölü piksel sorunu yok. Fakat ışık sızması beni çok rahatsız ediyor. Sizce bunun için tekrar uğraşmaya değer mi? Yeni gelecek ürünün hangisi olduğunu da bilmiyorum, belki de bir öncekinin benzerini gönderecekler veya bunun aynısını. Aralarındaki farkları yazıyorum.

ayıplı olan laptopta Ghost screen+ölü piksel+ışık sızması vardı. Özellikleri:
-i7 9750h.
-8 GB DDR4 2666 MHz RAM.
-256 GB SSD + 1 TB 7200 RPM HDD.
-Gtx1650.
-17.3" ekran.

yeni gelen ürün:
-i7 10750h.
-16 GB DDR4 2999 MHz RAM.
-512 GB SSD.
-GtX1650 Ti.
-15.6" ekran.
-Orijinal Windows 10 Home Single Language.

Dosya Ekleri

• cd02a08a-303a-46dd-bf83-e2f0b5619c8d.jpg
    cd02a08a-303a-46dd-bf83-e2f0b5619c8d.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 44
3 4 ay once aldıysan zaten ıade kabul etmezler de yenımı fark etın boyle bır sorun oldugunu yoksa yenımı oldu ıade etsen arzalı cıhaz alamıs olrsun sahsen ben arzalı cıhazdansa almamayı tercıh ederım.

3 4 ay once aldıysan zaten ıade kabul etmezler de yenımı fark etın boyle bır sorun oldugunu yoksa yenımı oldu ıade etsen arzalı cıhaz alamıs olrsun sahsen ben arzalı cıhazdansa almamayı tercıh ederım.
Aldıktan 1 ay sonra Ghost Screen başladı. Toplam 3 kez garantiye gönderdim. Teknik servisten sonra ölü piksel ve ışık sızması da başladı. Ondan sonra HP değişimi kabul etmeyince Tüketici Hakları'na başvurup o şekilde değişim sağladım. Zaten şu an tekrar değişimi kabul etmelerinin tek sebebi Tüketici Hakları. Dava sonuçlanmadan önce halletmeye çalışıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı