HP 250 G5 Laptop'a eGPU yapılır mı?

Yer
Hatay
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450m s2h
Ryzen 5 1600 (14nm) O.C. @3.8 GHz
G-Skill ripjaws 2x8 2666 MHz RAM
MSI GTX 1060 3GT O.C.
Meslek
öğrenci :D
İnternetten araştırdım ama hiç HP 250 G5 serisine yapan yok ve BIOS bölümünde Advanced yok ama aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırakıyorlar ve sistem aygıtları bölümünde "Mobile 6th/7th generation Intel(r) Processor family ı/o PCI Express root port #6 - 9D15" bunu devre dışı bırakıp GTX 1060 6 GB takıpta iyi bir FPS artışı alabiliyorlar.

Benim sorduğum darboğaz sıkıntısı değil yapılır mı, yapılmaz mı? Lütfen darboğaz yapar falan yazmayın biliyorum yapacağını ama iyi bir FPS artışı olacak onu biliyorum.

Bende i5 6200U, 16 GB DDR4 2133MHz RAM, AMD R5 M330 var. Sapphire trixx ile overclock yapınca 1280X720 GTA 5 story mode 40-50 FPS arası geziyor ancak Online kasıyor ve çoğu oyunu açmıyor zaten biliyorsunuz. İnternette baktığım HP 250 G3 ya da 4 modeline i3 6006U GTX1650 Super yapıyor GTA Online'da Very High ayarlarda 50 FPS alıyor bende yapmayı düşünüyorum ancak çalışır mı görüntü gelir mi bunu soruyorum. Harici monitörüm var eğer görüntü gelmezse diye aldım. Şu an 2. monitör olarak kullanıyorum. Exp GDC ve 1650 Super taksam çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de çok araştırdım bu olayı. Anladığım kadarıyla darboğaz her şekil oluyormuş. Ancak olan performans artışı çok iyiymiş. Yani biraz performans kaybı oluyor ama değiyor.

Ben de çok araştırdım bu olayı. Anladığım kadarıyla darboğaz her şekil oluyormuş. Ancak olan performans artışı çok iyiymiş. Yani biraz performans kaybı oluyor ama değiyor.

Reis ben onu sormuyorum benim sordğum çalışır mı çalışmazmı ona göre gidip alacağım para biriktiripte.

Vallahi o biraz şans işi. Laptopu 2 tane GPU var. Birinden deneyebilirsen öyle dene bence.

Benim yapacağım laptoptaki harici ekran kartını "AMD R5 M330" devre dışı bırakıp exp GDC ile 1650 Super takmak. Intel HD Graphics kapatılırsa görüntü gelmez zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı