HP 250 G6 RAM ve SSD yükseltmesi

Teknik124

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yaklaşık 300 gündür kullandığım bilgisayarımı gereğinden fazla yormuş olmalıyım ki diskimi kontrol ederken S.M.A.R.T tarafından reallocated sector count yüzünden uyarıldım. Bozuk sektör bulunmamakta fakat ben yine de aktif bir şekilde diskimi kullanmaktayım ve genel olarak kullandığım uygulamalar ve veritabanları diskimi fazla yorduğundan bilgisayarımı günlük kullanırken performans sorunları ile karşılaşıyorum. Bu diskimin uyarısını bahane alarak bilgisayarımın eski diskini emekliye ayırıp yeni bir SSD almayı planlıyorum. Sizin için bilgileri sunayım:

Şu anda kullandığım disk: Toshiba MQ01ABF050 500GB 5400RPM.
Kullanmayı düşündüğüm SSD: SAMSUNG 860 QVO 1TB

Yeni alacağım SSD tahminen 4 yıl civarı çalışacak. Ardından yeni bir bilgisayara geçmeyi planlıyorum.
Ayrıca disk bahanesiyle bilgisayarımın 4 GB RAM'ine de yeni bir arkadaş almayı düşünüyorum.

Şu anda kullandığım RAM: (Markası bilinmiyor) 4 GB 2133 MHz SO-DIMM RAM.
Kullanmayı düşündüğüm RAM: Aklımda bir şey yok sadece Dual Channel çalışabilsin ve performansı iyi olsun yeter.

Bilgisayarımı merak ediyorsanız HP 250 G6 Intel i3 6006U modeli NVMe disk slotu bulunmamakta.
Sizce bu yükseltmeyi yapmalı mıyım? Ayrıca RAM konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı