Çözüldü HP 255 G7 BIOS'ta çok sesli çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EZİC AJANI

Decapat
Makaleler
1
Selamlar, elimde HP 255 G7 Ryzen 3 3200u işlemcili bir laptop var. Bu laptop bazen oyun oynarken (ne kadar düşük FPS alsam da oynuyorum) ve BIOS menüsünde fanları uçak gibi çalışıyor ve gittikçe artıyor ve bu durum beni korkutmaya başladı. Donanımsal bir şey yapamam, termal macun falan süremem, sizce yazılımsal olarak ne yapmalıyım? Laptopun fanlarını saç kurutma makinesi ile temizlemeli miyim?
Fan Always On ayarı Enabled bu arada.

Çözüm
Hocam BIOS güncellemesini yapabiliyorum, telaşlanmayın, o ayarı kapatıp oyun oynadım, bu seferde soba gibi oldu laptop, gereksiz dosyaları silip BIOS güncelleyeceğim.
Yapacağın işlemler maalesef ki ısınma sorununu gidermeyecektir... Bilgisayar emanet ise sahibi olan kişiye de bir danışıp termal macunu değişikliğine başvurun. Yapamayacağınızı düşünüyorsanız bir bilgisayarcıya yaptırmanızı öneririm. Yoksa işlemci Arstotzka'nın sınır duvarı gibi patlayacak elinizde 😁
Hocam BIOS güncellemesini yapabiliyorum, telaşlanmayın, o ayarı kapatıp oyun oynadım, bu seferde soba gibi oldu laptop, gereksiz dosyaları silip BIOS güncelleyeceğim.
Yapacağın işlemler maalesef ki ısınma sorununu gidermeyecektir... Bilgisayar emanet ise sahibi olan kişiye de bir danışıp termal macunu değişikliğine başvurun. Yapamayacağınızı düşünüyorsanız bir bilgisayarcıya yaptırmanızı öneririm. Yoksa işlemci Arstotzka'nın sınır duvarı gibi patlayacak elinizde 😁

Çözüm
O sınırı patlatanları bulduk hocam, Kolechia'lı isyancılarmış!
İşin şakası hocam, o ayarı açık tutacağım, masaüstünde çok fazla ses çıkartmıyor. Gereksizleri sileceğim, BIOS güncelleyeceğim ve komprasör yardımıyla bilgisayarın fanını temizleyeceğim. Yardımınız için teşekkürler!

Glory to mertati!

O sınırı patlatanları bulduk hocam, Kolechia'lı isyancılarmış!
İşin şakası hocam, o ayarı açık tutacağım, masaüstünde çok fazla ses çıkartmıyor. Gereksizleri sileceğim, BIOS güncelleyeceğim ve komprasör yardımıyla bilgisayarın fanını temizleyeceğim. Yardımınız için teşekkürler!

Glory to mertati!
Güzel muhabbetiniz için ben teşekkür ederim, dilersen konuyu çözüldü olarak işaretleyebilirsin. İyi forumlar Arstotzkalı yoldaş!

Geri
Yukarı