HP 255 G8 laptopta USB girişi çalışmıyor

Code25

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Diplomalı İşsiz
SSD veya HDD modeli
Sk Hynix 3400 okuma 2100 yazma nvme m2 ssd
Merhaba arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var. HP 255 G8 Ryzen 3 5300u işlemcili sıfır laptop aldım ürün geldi kurulumu vs yaptım. Üründe 2 adet USB soketi mevcut, ( aşağıya görsel ekledim ) beyaz flaşın takılı olduğu USB'ye ne takarsam takayım çalışıyor kablosuz mouse aparatı, flash, harici hard disk ve telefonu bağlayınca sorunsuz şekilde açıyor içine erişebiliyorum, boşta olan USB'ye ise görseldeki beyaz flaşı takıyorum, tepki vermiyor, kablosuz mouse un aparatını takıyorum tepki vermiyor, telefonu bağladım sadece şarj ediyor ama dosya aktarımı sağlamıyor. Buraya dikkat harici hard diski taktım hiçbir sorun olmadan hem çalıştırıyor hem veri aktarımı yapabiliyorum, saatlerdir çıkmazın içerisindeyim, USB soketi arızalı olsa telefona şarj verme harici hard diski sorunsuz şekilde okuma yapma gibi durum olacağını sanmıyorum. Sizce sorun nedir nasıl çözebilirim?

Yaptığım işlemler şöyle;
  • Kutuyu açtığımda Windows 10 vardı - sorunsuz şekilde Windows 11'e temiz kurulum yaptım ( yükseltme değil temiz kurulum )
  • Tekrardan kurulum yaptım yine değişen bir şey olmadı.
  • Aygıt yöneticisine girip USB soketlerını kaldırıp tekrar aktive ettim olmadı, değişiklikleri tara dedim flash takılı ikende çıkarttığımda da yok yine değişen bir şey olmadı.

Yardımcı olun arkadaşlar, teknik servise göndermekte istemiyorum sıfır laptopu. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220813_102847.jpg
    IMG_20220813_102847.jpg
    82,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı