HP 82F2 Anakarta Uygun SSD Önerisi

koXahar

Decapat
Merhaba arkadaşlar 82F2 numaralı HP'nin anakartlı kasası var. İçerisinde SATA 3 1TB HDD bulunmakta. Oluşan sorunlar gereği bu kasaya da bir SSD almaya karar verdim. Fakat hangi tip almam gerektiğini bilmiyorum. Oyun klasörlerimi HDD'de depolacağım. Windows ve oynadığım 1 2 oyunu SSD'ye kuracağım. Bunun için karta uyumlu ve oyuna göre hangi tip SSD almalıyım ayrıca ürün önerisi de yaparsanız sevinirim. Bütçe 500TL altında olursa iyi olur.
Anakart Görseli:

1606655212510.png

Bu da anakartın detaylı bilgilerinin olduğu link:
82F2

Dosya Ekleri

• 1606655181008.png
    1606655181008.png
    89,8 KB · Görüntüleme: 94
HDD'yi sökmeden ek olarak dediğinizi takabilir miyim?

Anakartınızda iki tane SATA girişi mevcut. Diğer SATA girişine takabilirsiniz. Eğer SATA kablosu yoksa satın almanız gerekiyor.

Anakartınızda iki tane SATA girişi mevcut. Diğer SATA girişine takabilirsiniz. Eğer SATA kablosu yoksa satın almanız gerekiyor.
  • Bir M.2 1 yuvası, A anahtarı
  • Bir M.2 3 yuvası, M anahtarı

Yazıyor ana kart sitesinde. M.2 Sata mı M.2 PCle NVMe mi destekliyor? Almışken m.2 almayı düşündüm de.

Konu hortlayacak ama aynı anakarttan bende de var. İnternette satılan NVMe SSD alıp takmak istiyorum. Uyumlu mudur diye kaygılarım var. Daha önce 4. nesil anakarta NVMe taktığımda RAM slotlarının 2 tanesi bozulmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı