Forumcax

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. HP Notebook -15-AF112NT sisteme sahibim. HP sistemimin resmi sürücü listesi. Şu an 06.08.2015/15.201.1101.0 sürümlü R5 m330 ekran kartı sürücüsünü kullanmaktayım.
396128

Sistemi 2016 yılında aldım ve o günden beri ekran kartını güncelleyemedim. Technopat forumu olsun diğer forumlar olsun heryeri gezdim dolaştım lakin sorunuma bir çözüm bulamadım.Temiz windows10 kurulumu yapıp temiz bir şekilde en son driveri güncellemeyi denedim olmadı. Bios vs güncelledim yine olmadı. Karşılaştığım sorunu şöyle izah edeyim; https://www.amd.com/en/support sitesinden mevcut ekran kartımın sürücüsünü buluyorum. Daha sonra indirip "temiz kurulum" yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatıyorum ve gördüğüm ilk manzara sistemin her 1 ila 3 saniye arası sürekli donması (drop yemesi vs.). Onun haricinde radeon ayarlarına girerken bir pencere açılıyor ve "AMD grafik sürücüsü kurulmadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor" hatasını alıyorum. Acaba yanlış birşeymi yapıyorumda olmuyor herneyse. Daha sonra mecburen HP'nin sitesindeki sürücüyü tekrar kurmak durumunda kalıyorum. Bu arada windows update otomatik olarak da ekran kartı sürücüsü yüklüyor onu hiç anlamadım. Bu durum için lütfen bana yardım edin. LoL gibi bir oyunda en düşük grafik ayarlarında bile maximum 45 fps alıp her 10 saniyede fps drop yemek cidden üzücü. İnternetten izliyorum aynı ekran kartına sahip kullanıcılar LoL'de high ayarda 50 fps alıyor drop yemeden. Sizden yardım bekliyorum ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olmanızı diliyorum.
Teşekkürler. Bu arada aida64 raporum .

R4 açık kaldıkça R5'i kullanamıyor o dizüstüler. Zamanında HP marka laptop almıştı arkadaş r5 m330 vardı ordan hatırlıyorum. Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakırsın. Ekran kartı sürümü olarak 22.19.180.513 şunu kurmanız lazım onu bulun bir şekilde. Sonra da AMD sitesine girip 17.7 Radeon yazılımını kurun sorununuz çözülür.
396137

Şu ss'i daha demin arkadaş attı hala R5'i birincil olarak atayamamış. Şahsen ben de yapamamıştım zamanında. Eğer benim yazdıklarım olmazsa daha fazla yapabileceğim bir şey yok umarım farklı bir arkadaş sorununuzu çözer.

Bende de neredeyse aynı sistem var kardeşim 15-af110nt. Sanırım yüklediğimiz son sürümlerde sıkıntı var o Adrenaline 19 sürümlerinde çünkü boş masaüstünde fareyi gezdirirken bile takılma donma oluyordu bende kaldırdım. HP 2015 versiyonunu kullandırıyor. Bir ara düzgünce 2017 tarihli sürücüler kullanmıştım. Araştırabilirsin belki işini görür.
Ayriyeten oyunlardaki performans düşüklüğü bende de var maalesef. LoL,Metin2,CS 1.6 gibi oyunlarda bile stabil FPS alamıyorum neden CS 1.6 da FPS 30-100 arası gidip geliyor.Ne hikmetse CS:GO da bunlardan daha iyi FPS aldığımı gördüm.Gerekli yerlerde termal macunda değiştirdim temizlik yaptım fakat çok etkilemedi. BIOS'ta ekran kartı için ayarlayabileceğimiz bir bölüm bulamadım BIOS'u güncellesemde göremedim. Umarım sorunumuz çözülür
396139

Varsa deneyebilirsin bende etkisi olmadığı için 2015 sürümünde bıraktım.

Son düzenleme:
Sürücüleri DDU ile kaldır attığım bağlantıda ki sürücüyü yükle iş bitsin. İsim olarak aramıyorsun. Eğer AMD işlemci kullanıyorsan APU sürücüsünü kuracaksın harici ekran kartını kurmana gerek yok canım kardeşim. Yapamadıysa Windows 10 1903 sürümüne geç verdiğim bağlantıdaki kurup güncelleme yapın direk Windows 10 üzerinden yüklemeyin bazen güncelleme ile sorun olabiliyor.

Verdiğim bağlantıda sürücü kurulmuyor ise o cihaz kronik sorunludur. Uğraşmaya değmez. Satın gitsin. Acer vardı o da aynı idi güncel sürücü kurulmuyordu bunlarla mı uğraşacağım dedim iade ettim. Lenovo kullanıyorum rahatlıkla güncel sürücüleri kurabiliyorum.

Sürücüleri DDU ile kaldır attığım bağlantıda ki sürücüyü yükle iş bitsin. İsim olarak aramıyorsun. Eğer AMD işlemci kullanıyorsan APU sürücüsünü kuracaksın harici ekran kartını kurmana gerek yok canım kardeşim. Yapamadıysa Windows 10 1903 sürümüne geç verdiğim bağlantıdaki kurup güncelleme yapın direk Windows 10 üzerinden yüklemeyin bazen güncelleme ile sorun olabiliyor.

@SunSet Hocam dediğinizi daha önce yaptım ve sonuç aynıydı.

Cihaz at ya da sat cihaz kronik sorunlu. Normalde olması lazım. HP de bunun için BIOS yayınlayacağını sanmıyorum ilgilenmezler eski cihaz ise.

Cihaz at ya da sat cihaz kronik sorunlu. Normalde olması lazım. HP de bunun için BIOS yayınlayacağını sanmıyorum ilgilenmezler eski cihaz ise.
@SunSet Benim anlamadığım HP forumunun birinde bir yazı görmüştüm. Bir görevli sadece HP sitesinin verdiği güncellemeleri yüklememiz gerektiğini belirtti. Galiba bu ekran kartı HP'ye özel ve HP nin yaptığı güncellemeleri kabul ediyor. HP de 2016 ocak sürümünü veriyor sadece saçmalığa bak

Alakası yok. HP kendisinden başka yerden kurulmasına izin vermemiş. BIOS güncelleme ile halledilebilecek bir sorun. Fakat bunun için uğraşılmamış veya izin vermemişler. Acer kullanırken aynı idi yeni olmasına karşın. Aynı kart ve özellikli bilgisayarda kuruluyordu. Sonra bekledim 3 - 5 ay ve servise de veriyordum baktım olmuyor iade edip başka markadan ve araştırarak aldım.

Geri
Yukarı