HP Notebook Kalite Yorumu

Hp hakkında doğru bir konumu ?

• Oy verenlerin toplamı
    22

Ezell

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Kendi tecrübelerimden yararlanarak size sunmak istediğim bir konu açmak istedim.
Elimden iki adet HP bilgisayar modeli geçti, ikiside Pavilion serisi idi. Son kullandığım model G6 serisiydi. Bilgisayar oyuna girdiğiniz anda alev almaya başlıyor ve fan kullanmanızın %1 bile yararı olmuyor, eliniz sürekli terleme yapıyor ve bilgisayarın boyası çıkıyor. Örn: Touchped ve kasanın bir kısmının boyası çıkmıştı benim kullandığım modelde, fakat şu an şirket yeni üretim bilgisayarlarda herhangi bir ısınma sorununun olmadığını vurguluyor, şu anda HP'nin piyasaya sürdüğü modellere bakıyorum, her kesime hitap eden modelleri mevcut, kasa tasarımları en düşük modelden en yüksek modele kadar aynı, öncelikle çoğu elektronik satış yapan şirketlerin sitelerine baktığınızda sağda solda siteye girişinizde direk HP'nin reklamlarını bulursunuz, elden çıkarılmaya mı çalışılıyor anlamadım ve şu an yerli üretimde yaptığı bilgisini aldım Vatan Bilgisayar'da çalışan bir arkadaşımdan. HP şu an kalite olarak çok düşmüş durumda, Türkiye'de en çok model ve serisi mevcut olan bilgisayarlardan birisidir, rahatlıkla her yerde bulabilirsiniz. Bu konuyu markayı kötülemek için değil; alacak arkadaşlar için yararlı bir konu olsun diye açtım.
Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
G6 nasıldır bilemem, baştan onu belirteyim. Ama ben Pavilion 15-e056st kullanıyorum ve bazen saatlerce oyun oynuyorum, buna rağmen asla ısınmıyor. Önceden çok duyardım Hp'nin cok ısındığını ve bende alırken biraz korkarak aldim ama gerçekten çok güzel ve tasarım olarak ta bence harika. Yaklaşık 15 aydır tık demeden çalıştı, üstelik bazen günlerce kapatmıyorum. Ayrıca elimde başka bir model daha var oda yeni bir problem olmustu, garantiye gönderdim. Bence muazzam bir servis anlayışları var.

Hp Dv6 serisi kullandım bende, oyun oynarken elim yanıyordu. Ama dersen ki benim odam soğuk, al HP bak nasıl ısınıyor. :D

Bende Pavilion DV6 3035ET kullandım, altında Cooler Master Notepad L1 soğutucusu vardı. İki haftada bir fan bloğunu temizlememe rağmen alev alev yanıyordu.

Güzel konu, sadece HP ile kısıtlanmamalı. Herkes kullandığı modelin deneyimlerini yazarsa yeni notebook alacaklara fikir olabilir.

Ben de G6 kullanıyorum. Fanlardan alev çıkıyor. Isınma yüzünden kasmayan oyun kasıyor.

Ben hp g6 kullanıyorum ısınma sorunu 1 - 1,5 yıl sonra başladı tam 2 yıldır kullanıyorum kalitesine gelirsek çok kaliteli ne bir boyası attı ne bir şey ısınıp kapanma yok temizliğine dikkat ederseniz termal macunu tazeler fanını temizlersen de ısınma sorunu olmaz ben memnunum ayriyeten benim hp g6 ya 1 bardak gazoz döküldü direk klavyenin üstüne sadece tuşlar hafif yapışkan ama mal olarak sağlamlık olarak çok sağlam ne boya atıyor ne bir şey kaç defa düştü hiç bir şey yok. Ben beğeniyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı