HP BIOS Menüsü CPU Core Voltage yok

ediline

Hectopat
Yer
üzgünlüğünde
Daha fazla  
Arkadaşlar Recep Abi'nin işlemci sıcaklığını düşürme rehberini izledim ama BIOS menüsüne giriş yaptığımda onun yaptığı hiçbir ayarı göremedim ve Advanced kısmında ya da başka bir yerde olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopların BIOS'da undervolt yapamazsın dostum. Ryzen Master yazılımı vardı galiba oradan yapabilirsin undervolt işlemini.

Laptopların BIOS'da undervolt yapamazsın dostum. Ryzen yazılımı vardı galiba oradan yapabilirsin undervolt işlemini.
Ryzen Master olmalı büyük ihtimal indirmiştim ama kafam basmadı :D
Laptopların BIOS'da undervolt yapamazsın dostum. Ryzen Master yazılımı vardı galiba oradan yapabilirsin undervolt işlemini.
Bilginiz varsa 3350H için hangi setupu kullanmalıyım? Çok kurcalamak istemiyorum da.

Ben yardımcı olabilirim yazılımı sisteme kurun gerisini bana bırakın. Ekran görüntüsü atmanız gerecek biraz sadece. Ama yapmanıza yardımcı olacağım.

Ben yardımcı olabilirim yazılımı sisteme kurun gerisini bana bırakın. Ekran görüntüsü atmanız gerecek biraz sadece. Ama yapmanıza yardımcı olacağım.

Bu konuyu görmüştüm ama 3350H için bir rehber göremedim. Şimdi siyah ekran felanla uğraşmak istemediğim için sormuştum :) Şimdiden teşekkürler şuan indi.

İşlem aynı. Voltajı gerektiğinden fazla düşürdüğünüz zaman mavi ekran alırsınız sadece sistem tekrar açılır ve voltaj ayarları sıfırlanmış olur. Yani sorun yaşamazsınız. Sadece stabil voltajı stres testi çalışırken -5 indirmelisiniz. Mantık aynı yani.

İşlem aynı. Voltajı gerektiğinden fazla düşürdüğünüz zaman mavi ekran alırsınız sadece sistem tekrar açılır ve voltaj ayarları sıfırlanmış olur. Yani sorun yaşamazsınız. Sadece stabil voltajı stres testi çalışırken -5 indirmelisiniz. Mantık aynı yani.
1603539922188.png

Konuyu bir kaç gün sonra editleyeceğim. İlk bir fanları ve termal macununu felan değiştireyim sonrada bu voltaj işine bir bakayım sonra gül gibi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı