HP Compaq 610 laptop için yükseltme önerisi

fate88

Femtopat
Merhabalar,
Bilgisayarım oldukça yavaş çalışıyor ve malum laptop fiyatları oldukça yüksek. Elimdeki laptopun işlemcisini en az i5 seviyesine çekmeyi, harici belleği var olanı söküp SSD takmayı, RAM'i 16 GB yapmayı düşünüyorum. Olursa ekran kartını da değiştrebilirim. Fakat anakartım bu işlemler için ne kadar elverişli ve bu işlemleri yaparsam performanstan memnun kalır mıyım bilmiyorum. Ya da hangilerini yaparsam beni memnun eder? CPU-Z fotoğraflarını attım. Yardımcı olur musunuz?
Bilgisayarım: HP Compaq 610, Windows 7 kullanıyorum.

cpu.JPG

memory.JPG

spd.JPG

mainboard.JPG

graphics.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci soketine uygun güçlü bir işlemci bulup laptop olmasına rağmen işlemciyi değiştirebilir SSD takar ve RAM takarsanız bir nebze olabilir.
Ayrıca oyun amaç oyun performansı ise unutmanızı öneririm.

Elimdeki laptopun işlemcisini en az i5 seviyesine çekmeyi,
İşlemciniz lehimli olabilir.
Laptop kasasını sökerek kontrol edin.
harici belleği var olanı söküp SSD takmayı,
WD markasına bakabilirsiniz :)
RAM'i 16 GB yapmayı düşünüyorum.
Eski bir markanın ve anakartın o kadar RAM destekleyeceğini sanmıyorum.
Belki maksimum 4'dür.
Olursa ekran kartını da değiştrebilirim.
O işlemciniz ie birlikte değişmekte. Eğer Intel'in kendi dahili GPU'suysa.

Ya da hangilerini yaparsam beni memnun eder?
Bence SSD ve RAM sizin işinizi görecektir.

Compaq kullanan birisi :)
Gözüm yaşardı.
Zamanının en iyilerinden olup, batan şirket :(

Ekran kartı değişme konusuna gelirsek harici ekran kartınız olduğunu sanmıyorum belki eGPU yapabilirsiniz fakat işlemci yüzünden pek olacağını sanmıyorum. Maalesef ömrünün sonuna çoktan gelmiş bir laptop mümkünse bütçenizi 2000 seviyesine çekip ikinci ele yönelmenizi öneriyorum ölü bir yatırım olacaktır bu.

WD markasına bakabilirsiniz :)
ST9320423AS ata device olarak yazıyor hocam
Compaq kullanan birisi :)
çok eskidi. zamanın canavarlarındandı oysaki :)
Bence SSD ve RAM sizin işinizi görecektir.
oyun oynayan biri değilim ama bilgisayarı pratik kullanmayı severim. 2-3 işi aynı anda yapamıyorum 3 4 web sayfasında bile sıkıntı yaşamaya başladım oda beni sinirlendiriyor. Bu bana bi nebze hız katar sanırım ama ne kadar yeterli olur?
Ekran kartı değişme konusuna gelirsek harici ekran kartınız olduğunu sanmıyorum belki eGPU yapabilirsiniz fakat işlemci yüzünden pek olacağını sanmıyorum. Maalesef ömrünün sonuna çoktan gelmiş bir laptop mümkünse bütçenizi 2000 seviyesine çekip ikinci ele yönelmenizi öneriyorum ölü bir yatırım olacaktır bu.
Bana da öyle geliyor :/

ST9320423AS ata device olarak yazıyor hocam

çok eskidi. zamanın canavarlarındandı oysaki :)

oyun oynayan biri değilim ama bilgisayarı pratik kullanmayı severim. 2-3 işi aynı anda yapamıyorum 3 4 web sayfasında bile sıkıntı yaşamaya başladım oda beni sinirlendiriyor. Bu bana bi nebze hız katar sanırım ama ne kadar yeterli olur?
Hocam amacınız internette gezinmek ise RAM'i 4GB'a çıkarıp Windows 10'un güvenilir bir Lite sürümünü kurar ve SSD takarsınız yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı