HP Compaq 6510B'ye N12P-GS-A1 çip takılır mı?

Lehimleyecek misin?

Saka bir yana takamazsin.

Şimdi şöyle deyim bana ısa, vlb, PCI, AGP ve PCI-Express bağlantı türleri var. GPU ve anakart uyumlu gözüküyor fakat ben bilgisayarcıda sorduğumda bana şöyle bir dahili kart Intel'dir, harici VGA GT540'dır harici olan chip bozuktur cevap verdi şu an takılı olabilir ya da olmıyabilir emin değilim belki takabilirim diye düşündüm ya da değişilir.

Şimdi şöyle deyim bana ısa, vlb, PCI, AGP ve PCI-Express bağlantı türleri var. GPU ve anakart uyumlu gözüküyor fakat ben bilgisayarcıda sorduğumda bana şöyle bir dahili kart Intel'dir, harici VGA GT540'dır harici olan chip bozuktur cevap verdi şu an takılı olabilir ya da olmıyabilir emin değilim belki takabilirim diye düşündüm ya da değişilir.
Sen alıp bilgisayarcıya mı vereceksin ?

Hayır orayı düşünmedim fakat takabilir miyim diye sormak sormak istedim veya değişebilir miyim yanlış anlamayın ekran kartı değil chipset bilgisayarcınında dediği gibi harici herhalde.
O harici, Islemciden ayri demek. Bilgisayarin ustune lehimlenir laptop GPU'lari.

Yani anakartin ustune

Anlıyorum yani fark etmez lehimlemek vb sadece değişilebiliyorsa değiştireceğim ya da lehimleniyorsa.
1:1 aynı GPU ile bir ihtimal değişirsin. (aynı TDP değerinde olmak kaydıyla ve sen yapamazsın Reball işlerinden anlayan sağlam bir bilgisayarcı yapabilir) Ama bu senaryoda bile lehimler fabrika çıkışı olmadığı için kısa sürede arızalanma ihtimali yüksektir. Farklı GPU BIOS'a tanımlı olmadığından sorun çıkarabilir. TDP değeri uyuşmazsa yeterli voltajla beslenemeyebilir.

1:1 aynı GPU ile bir ihtimal değişirsin. (aynı TDP değerinde olmak kaydıyla ve sen yapamazsın reball işlerinden anlayan sağlam bir bilgisayarcı yapabilir) ama bu senaryoda bile lehimler fabrika çıkışı olmadığı için kısa sürede arızalanma ihtimali yüksektir. Farklı GPU BIOS'a tanımlı olmadığından sorun çıkarabilir. TDP değeri uyuşmazsa yeterli voltajla beslenemeyebilir.

Peki NVIDIA N12P-GS-A1 CHIP değişebilir miyim? TDP değerindemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı