HP comqaq 6510b laptopun anakartına harici ekran kartı takılır mı?

Merhaba arkadaşlar, benim HP comqaq 6510b adlı bir laptopum var. Bunun anakartında ısa, vlb, PCI, AGP ve PCI-Express bağlantı türleri var ve bunlara harici ekran. Kartı takılıyormuş doğru mu takabilir miyim anakartımı satan bir site. Buradan da anakartımı inceleyebilirsiniz: https://m.tr.aliexpress.com/item/33043830633.html
Dostum. Unut o anakartı. Olmaz o iş. Verimsiz bir yolu var aslında ama değmez. (eGPU metodu) PCI Express girişi (laptopun Wi-Fi kartının takılı olduğu slot. yani laptopun Wi-Fisinden de vazgeçeceksin), harici PSU ve PCI dönüştürücü kiti gerekecek. Bunların masrafını geçtim
1- BIOS EGPU desteklemiyor ise yaptığın tüm harcamalar çöp olacak.
2- Bu cihazın çipseti masaüstü kartları beslemeyecek.
3- PSU + ekran kartı kitinden dolayı laptop taşınabilirlik vasfını kaybedecek.

Laptopun Intel gpu sağlamsa sat yerine masaüstü ya da laptop bak. Bu cihaza yaptığın masraftan hayır gelmez.

Son düzenleme:
Dostum. Unut o anakartı. Olmaz o iş. Verimsiz bir yolu var aslında ama değmez. (eGPU metodu) PCI Express girişi (laptopun Wi-Fi kartının takılı olduğu slot. Yani laptopun Wi-Fi'sinden de vazgeçeceksin), harici PSU ve PCI dönüştürücü kiti gerekecek. Bunların masrafını geçtim.
1- BIOS eGPU desteklemiyor ise yaptığın tüm harcamalar çöp olacak.
2- bu cihazın çipseti masaüstü kartları beslemeyecek.
3- PSU + ekran kartı kitinden dolayı laptop taşınabilirlik vasfını kaybedecek.

Laptopun Intel GPU sağlamsa sat yerine masaüstü ya da laptop bak. Bu cihaza yaptığın masraftan hayır gelmez.

Bakın şimdi ben zaten eGPU biliyorum ben zaten onu yapmayacağım şimdi benim anakart@fenerlisosyalmemuru ısa, vlb, PCI, AGP ve PCI-Express bağlantı var bu PCI anakartlar için yapılmış bir birim ve bir bilgisayarcı bana. Harici ekran kartı takılabilir dedi eGPU değil bazıları başka bir şey diyor siz başka biri benim zaten param olsa uğraşmam yeni laptop ya da masaüstü PC alırım bazıları başka bir şey diyor siz başka bir şey. Ben bu anakart için yapılmış olan birime harici bir ekran kartı takılabilir mi öğrenmek istedim ve bazılarınız evet bazılarınız hayır diyor. Burada gördüğünüz gibi eGPU değil fotoğraf bıraktım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220816-082249.png
    Screenshot_20220816-082249.png
    368,1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Bakın şimdi ben zaten eGPU biliyorum ben zaten onu yapmayacağım şimdi benim anakart@fenerlisosyalmemuru ısa, vlb, PCI, AGP ve PCI-Express bağlantı var bu PCI anakartlar için yapılmış bir birim ve bir bilgisayarcı bana. Harici ekran kartı takılabilir dedi eGPU değil bazıları başka bir şey diyor siz başka biri benim zaten param olsa uğraşmam yeni laptop ya da masaüstü PC alırım bazıları başka bir şey diyor siz başka bir şey. Ben bu anakart için yapılmış olan birime harici bir ekran kartı takılabilir mi öğrenmek istedim ve bazılarınız evet bazılarınız hayır diyor.
Masaüstü PCI soketi ile laptop PCI soketi farklı. Laptop PCI soketi Wi-Fi anteninin bağlı olduğu soket. Oraya ekran kartı takma olayının adı da eGPU işte. Bildiğinizden farklı bir durum yok.

Masaüstü PCI soketi ile laptop PCI soketi farklı. Laptop PCI soketi Wi-Fi anteninin bağlı olduğu soket. Oraya ekran kartı takma olayının adı da eGPU işte. Bildiğinizden farklı bir durum yok.

O zaman bu ne. Bence bu eGPU değil incelerseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220816-082623.png
    Screenshot_20220816-082623.png
    594,5 KB · Görüntüleme: 24
O zaman bu ne. Bence bu eGPU değil incelerseniz sevinirim.

Dostum o masaüstü PCI soketi. Laptoplardaki farklı bir form. İzah ediyorum sana Wi-Fi alıcısının takılı olduğu soket PCI soketi.

Bak bu da o PCI soketini PCI x16 yapma aparatı. Yani eGPU dönüşüm kiti.

4742A2F0-6297-4E72-B800-A1CF67EBD3A7.jpeg

Nasıl masaüstü PCI soketi laptoplarda bunlar laptop.
O soket %99 PCI soketi değil dostum. Bazı eski laptoplarda değiştirilebilir harici GPU için olan MXM slotu olması lazım. Kaldı ki PCI soketi olsa bile o sokete dönüştürücüsüz ekran kartı bağlayamazsın. Yani her türlü eGPU şart onun da risklerini açıkladım zaten. Hala neden inatlaşıyorsun?

O soket %99 PCI soketi değil dostum. Bazı eski laptoplarda değiştirilebilir harici GPU için olan MXM slotu olması lazım. Kaldı ki PCI soketi olsa bile o sokete dönüştürücüsüz ekran kartı bağlayamazsın. Yani her türlü eGPU şart onun da risklerini açıkladım zaten. Hala neden inatlaşıyorsun?

Tamam benim de öyle slotum var laptopta eski harici GPU takacağım o zaman bende dönüştürücü takarım inatlaşmıyorum.

Tamam benim de öyle slotum var laptopta eski harici GPU takacağım o zaman bende dönüştürücü takarım inatlaşmıyorum.

Arkadaşım madem dediklerimize inanmayıp ve dinlemeyip kendi dediğinizi yapacaksınız neden buraya konu oluşturuyorsunuz?
Madem yapabileceğinize inanıyorsunuz o zaman neden buraya yazıyorsunuz? Yapabiliyorsanız yapın paranıza belki yazık olur belki başarırsınız bilemeyiz. O laptopu gerçekte görmeden konuşmak doğru olmaz. İçine falan baktıktan sonra anlaşılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı