HP-DA2095NT incelemesi

Öncelikle merhaba, iyi forumlar. 1 günlük aldığım HP- DA2095NT model numaralı laptopumu incelemek ve sizlerle paylaşmak istedim. 9.sınıfa başladığımdan beri eski bilgisayarım sorunlar çıkarıyordu. Annem babamda alma isteği yoktu. S500 istedik satıcı sahtekar çıktı gelmedi. Casper'dan haber gelene kadar 2 ay bekledim. Ve yeni bilgisayar alma ümidim kesiliyordu. Pes etmedim. Daha sonra baktık bime 13 Kasım mıydı, 14 kasıım mıydı? HP laptop geldi. Bilgisayarcı akrabamız, abim ve babamın arkadaşı alınmaz dedi. Onu almadık. Bilgisayarcı akrabamız biraz araştırdı. Bunu buldu. Sipariş verdik neyse. Geldi. SSD ile UEFI Windows 10 kurulumu 9 dk sürdü. Sürücüleri ve programları kurdum.
Artıları:
7 Saat pil dayanıyor.( bugün canlı derslere girdim, müzik dinledim. Sabah 7'den öğleden sonra 14.00'a kadar dayandı.)
Isınma sorunu yok.
Harici mouse takıldığında Synaptics touchpadin kapanma özelliği mevcut.
IPS mat panel kullanılmış.
Hoparlörü, harici hoparlörlerden daha güçlü(televizyon izliyormuş gibi bir his veriyor bana.)
Eksileri:
1080P çözünürlük olmaması(onu pek kafaya takmıyorum.)
SSD test sonuçları:

Ekran Görüntüsü (3).png

Ekran Görüntüsü (80).png

İşimi rahat görüyor. Oyun testi yapmadım.
Ekran kartı denetim masası:

Ekran Görüntüsü (81).png

Ekran Görüntüsü (82).png

HP Audio Control:

Ekran Görüntüsü (83).png

Ekran Görüntüsü (84).png

Ekran Görüntüsü (85).png

Intel Core i3 10110U'nun basit frekansı:

Ekran Görüntüsü (87).png

Ekran kartı olarak Intel UHD Graphics 600 ile geliyor. Oyun testlerini zaman bulduğumda yapıp ayrı bir konu açarak paylaşacağım. Şuana kadar hiç Turbo Boost'u aktif etmedim. Gerek bile duymadım. Çünkü bilgisayar zaten kendi kendine hızlı davranışlar sergiliyor. HP'nin bu modelinde ısınma sorunu pek yok. Fanları da bilgisayarın altında bulunmakta. Eğer çoğunlukla günlük işler için ideal bilgisayar arayanlar varsa bu modeli gönül rahatlığı ile alabilirler. Kendi çapımda yeterli bir inceleme yaptığımı düşünüyorum, herhangi bir problem yaşadığımda ya da olası bir durumda konuyu revize edeceğim. Hatalarım ve eksiklerim varsa kusura bakmayın, her türlü sorunuzu bu başlık altından tarafsız bir şekilde yanıtlayacağıma emin olabilrsiniz, teşekkürler. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı