HP-DK0013NT vs. ASUS FA506II-BQ018

HP: HP Pavilion Power 15-DK0013NT Intel Core i5 9300H 8GB 1TB + Fiyatı

ASUS: Asus FA506II-BQ018 AMD Ryzen 5 4600H 8GB 256GB SSD GTX1650Ti Fiyatı

Ryzen 5 4600H oyun performansında i5'ten iyi. Ekran kartı olarak da Ti 10 FPS kadar fark ettiriyor. Depolama olarak ASUS alsam harddisk de almam gerekecek 1 TB kadar.
Sizin fikriniz nedir? Sizce hangisini almalı?
Şu an dk0013nt’yi kullanıyorum. Ben de yeni aldım. 2 hafta oldu. Gayet memnunum. Ben hp almanı tavsiye ederim.

HP: HP Pavilion Power 15-DK0013NT Intel Core i5 9300H 8GB 1TB + Fiyatı

ASUS: Asus FA506II-BQ018 AMD Ryzen 5 4600H 8GB 256GB SSD GTX1650Ti Fiyatı

Ryzen 5 4600H oyun performansında i5'ten iyi. Ekran kartı olarak da Ti 10 FPS kadar fark ettiriyor. Depolama olarak ASUS alsam harddisk de almam gerekecek 1 TB kadar.
Sizin fikriniz nedir? Sizce hangisini almalı?
tasarım olarak HP daha iyi daha yenilikçi ve güncel type c çıkışları v.s mevcut. Asus ise eski kasa üzerine yeni parçalar takarak sunuyor tekrar tekrar. Ne için kullanacağın da önem arz ediyor bu durumda. Assasin Creed Odyssey oynadım HP laptopta fakat anlık FPS düşmeleri aradabir yaşanabiliyor sabit 50 civarı alıyorsun ama rahat değil açıkcası. GTA , CSGO , PES gibi oyunları oynuyorsan HP almanı öneririm ama dediğim gibi yeni çıkan oyunlarda düşük ayarlarda oynarsın HP ile. HP'nin bana kalırsa en iyi 2 özelliği kasa tasarımı ve şarjı diğer laptoplara göre çok üstün. Ama Asus alırsan performans anlamında çok mutlu eder. Ama şunu unutma hangisini alırsan al beklediğin sonuçla karşılaşmayacaksın. Bende Laptop alırken 3-5FPS farklarına takılarak aldım ama asla bilgisayar rahatlığını vermiyor. Ayarları yükseğe alsan fan sesi rahatsız eder undervolt yapsan içinde hep şüphe olur. Şarja takılı oynamak zorundasın buda ekstra ısınmasına sebeb oluyor. Yani laptopu tam gücüyle kullanmak biraz imkansız gibi eğer 1-2 yıl beni idare etsin sonra yenisini alırım diyorsan rahat edersin ama 4-5 yıl beni götürsün diyorsan sürekli ısınmasın diye uğraşmaktan zaten tam performanslı kullanamıyorsun buda küçük bir hatırlatma olsun.

Sanırım hp alacağım. Ben markette bile çikolata alırken yarım saat düşünen adamım. Bunlarda da biri bir yönden iyi, diğeri diğer yönden. Bu yüzden karşılaştırma çok zor. Oyun performansında çok da fark olacağını düşünmüyorum. Hp kullananlar da bu modelden gayet memnun. Tasarım olarak da daha şık. Artık bir an önce sipariş edeyim de daha da tereddüte düşmeyeyim.

Sanırım hp alacağım. Ben markette bile çikolata alırken yarım saat düşünen adamım. Bunlarda da biri bir yönden iyi, diğeri diğer yönden. Bu yüzden karşılaştırma çok zor. Oyun performansında çok da fark olacağını düşünmüyorum. Hp kullananlar da bu modelden gayet memnun. Tasarım olarak da daha şık. Artık bir an önce sipariş edeyim de daha da tereddüte düşmeyeyim.
Hemen alın ben alacağım zaman 6000₺’di o da 2 hafta önce. 1 gün sonra 6500₺ oldu. Şimdi 7000₺’yi geçmiş. 😅

Geri
Yukarı