HP dv3-4100st Isınma sorunu

Hadi

Hectopat
Arkadaşlar merhaba;
HP dv3-4100st dizüstü bilgisayarım var. Isınmasından dolayı artık masaüstü olarak kullanıyorum.
Durum şu: her 15-20dk da bir kapanıyor ve açılışta 90D diye bir hata veriyor. HP sitesinden baktım ısınmayla alakalı. İşlemci genelde boştayken ( Core Tempe göre ) 82-83 civarında oluyordu. Ancak mecbur kasayı açıp bu şekilde kullanmaya mecbur kaldım. Bu durumda işlemci 50’lere düştü.
Ama yine bazen ( 30-45dk ) kapanıyor. Bugün HW monitörü kurdum ve anladım ki sorun işlemciden değil. Resimde de belirdiğim gibi TZ02 denen şey 100’un üstüne çıkıyor normalde.
Sizden sorum bu: TZ02 nedir? TZ00, TZ01 50’lerdeyse bu neden 100’e çıkıyor?

Şimdiden teşekkürler

p41zu.png

p42lc.png

- - - Güncellendi - - -

Lütfen Cevaplarınızla beni bu halden kurtarın :D

p42uy.jpg

Yukarı dada söylediğim gibi HP'nin sitesine çok baktım ben, oradan link vermek yerine soruma cevap verseniz sevinirim :)

Dipnot: eğer bilgisayarın tanımını biliyorsan, bunun hala bilgisayarlıktan çıkmamış olduğunu anlardın
:cool:

Yukarı dada söylediğim gibi HP'nin sitesine çok baktım ben, oradan link vermek yerine soruma cevap verseniz sevinirim :)

Dipnot: eğer bilgisayarın tanımını biliyorsan, bunun hala bilgisayarlıktan çıkmamış olduğunu anlardın
:cool:
Bilgisayarlıktan çıkmış o bilgisayar yine söylüyorum, bilgisayarın tanımını senden öğrenecek halim yok. Senin eline o şekilde mi veriyorlar leptop veya Masaüstü bilgisayarları? Kasanın gereği olmasa Direk ana bileşenlerini takıp öyle satarlardı. Hava sirkülasyonu olmadığı için anakart ısınıyor ve Batarya ve Bataryaya bağlı güç yollarında sorun var fazla güç çekiyor.
Hem güç hem de Hava sirkülasyonu olmayınca haliyle chipsetler ısınıyor. O TZ serisi Anakart üzerinde ki yonga ve chipsetleri bildiriyor.
https://forum.lowyat.net/topic/1124699/+180

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı