HP Ekran Kayması w1907v

Esra269

Centipat
Merhabalar,
Yaklaşık bir haftadır böyle bir sorun ile karşı karşıyayım, monitörün ekranı ilk önce sola doğru kaymıştı. Monitörün auto düğmesine birkaç kez bastım ve Imagine Control 》Horizontal Position ayarlarından ekranı ortalamayı başardım. (İnternette okuduğum birkaç yorumdan sonra bu yöntemi denedim. Ayarları 50, 51,52 seviyesine getirince ekran sağa sola kayarak yerleşim sağlanıyor.) Fakat resimde de gördüğünüz gibi ekranın alt penceresinin yalnızca yarısı görünüyor. Orayı nasıl düzeltebiliriz?

Bilgisayarın başlangıç ekranında hiçbir kayma sorunu yoktu bu arada, yalnızca oturum açıldığında masaüstü bu şekilde geliyor. Grafik sürücüsü güncel.
Çözünürlük ayarından görüntüyü düzeltebilsem de bilgisayarım yalnızca 1440×900 çözünürlüğünü kabul ediyor. Diğer çözünürlüklerde monitör sıkıntı çıkarıyor nedenini anlayamadım. Ekranın ortasında yazı beliriyor ve bilgisayar kendini uyku moduna alıp kapatıyor. Uyku modunu devre dışı bıraksam da bu soruna çözüm bulamadım, yalnızca 1440x900 çözünürlüğünde tam performans gösteriyor.

Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.[/
Eki Görüntüle 681593

Son düzenleme:
Monitörünüz 1440:900, sadece onda tam performans göstermesi normal.

Muhtemelen diğer denediğiniz çözünürlükler standart oran olan 16:9 oranında ama monitörünüz
16:9 olmadığından o çözünürlükleri tam oranda göstermesi mümkün değil. Ya taşacak ya da siyah boşluklar olacak.

1440x900'de nasıl görünüyor? Resim kaldırılmış veya koymadınız.

20200926_125927.jpg

Görüntü budur..
Monitörünüz 1440:900, sadece onda tam performans göstermesi normal.

Muhtemelen diğer denediğiniz çözünürlükler standart oran olan 16:9 oranında ama monitörünüz
16:9 olmadığından o çözünürlükleri tam oranda göstermesi mümkün değil. Ya taşacak ya da siyah boşluklar olacak.

1440x900'de nasıl görünüyor? Resim kaldırılmış veya koymadınız.

Doğrudur..

1440×900 de görüntü normal.
Şu anki halini eklemiştim ama kaldırılmış, yeniden ekledim.

Geri
Yukarı