HP EliteBook 2530P SSD önerisi

Evet, mümkünse iptal edin. Hatam için özür diliyorum, SSD takabilmeniz mümkün görünmüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada takmış.

Orada aparat kullanıyor. Eğer sen de kullanmak istersen kullanabilirsin ve takabilirsin. Lakin bu aparatlar sağlıklı olmuyor, çabuk bozuluyor. SSD zarar görebilir.

Dediğim gibi en iyisi SSD kullanmaman olacaktır.

Aparat örnek olarak şu;

Bunlarda sağlam malzemeler kullanılmaz genelde. Bu nedenle ömrü kısa olur, çabuk bozulur. Belki disk içindeki verileri kayba bile uğrayabilir.

Bu aparatı aldığınız zaman bile bölmenin tamamına sığmayacağı için bir şeyle tutturmak zorunda kalacaksınız, bu da SSD'nin fazla ısınmasına yol açacak büyük ihtimalle.

Yani dediğim gibi en iyisi şu anda bulunan 1,8'' diskiniz ile yola devam edin, diğerleri hiç sağlıklı olmaycaktır.

Aparat örnek olarak şu;

Bunlarda sağlam malzemeler kullanılmaz genelde. Bu nedenle ömrü kısa olur, çabuk bozulur. Belki disk içindeki verileri kayba bile uğrayabilir.

Bu aparatı aldığınız zaman bile bölmenin tamamına sığmayacağı için bir şeyle tutturmak zorunda kalacaksınız, bu da SSD'nin fazla ısınmasına yol açacak büyük ihtimalle.

Yani dediğim gibi en iyisi şu anda bulunan 1, 8" diskiniz ile yola devam edin, diğerleri hiç sağlıklı olmaycaktır.

İptal ettim siparişi MSATA'dan vazgeçtim. Peki DVD ROM yerine 2.5" takmak mantıklı mı? Her aparat uyar mı? Mesela 9.5mm HDD Caddy 4716p Notebook DVD to SSD Kutu Sata LAPTOP NOTEBOOK CD KIZAK EKSTRA HARDDISK Slim Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Evet, takılabilir. Aparatlar hakkında bilgim yok, ama uyacağını düşünüyorum. 9,5mm ve 12,7mm olarak ikiye ayrılıyor.

Baktığım kadarıyla 9,5mm takılabiliyor. Kabaca kalınlığı ölçebilirsiniz. 1 santimetreden küçükse 9,5mm denebilir. Büyükse 12,7mm.

@Dryus Benim de kafam karıştı, ama 1,8'' olduğundan eminim. 2,5'' disk takamamış.

Ek olarak kendi sitesinde opsiyonel 1,8'' olduğu da yazıyor, kontrol edebilirsin.

Evet, takılabilir. Aparatlar hakkında bilgim yok, ama uyacağını düşünüyorum. 9,5mm ve 12,7mm olarak ikiye ayrılıyor.

Baktığım kadarıyla 9,5mm takılabiliyor. Kabaca kalınlığı ölçebilirsiniz. 1 santimetreden küçükse 9,5mm denebilir. Büyükse 12,7mm.

@Dryus Benim de kafam karıştı, ama 1,8'' olduğundan eminim. 2,5'' disk takamamış.

Ek olarak kendi sitesinde opsiyonel 1,8'' olduğu da yazıyor, kontrol edebilirsin.
Arkadaş kendi de demiş HDD yuvasında küçük. HP' nin sitesinde ağırlıktan kurtarmak için küçük olan takıldığı yazılıyor. Açıkçası resmi sitesinde 2.5" olduğu yazıyor ben olsam alırdım ama yine de arkadaşa kalmış.

@Dryus

Ekran görüntüsü 2020-09-30 124332.png

1,8'' disk yapan neden yapıyor, anlayabilmiş değilim. Saçma sapan iş yapıyorlar, papaz oluyoruz sonra burada.

Lafım size değil, yanlış anlaşılmasın. Ama gereksiz uğraşıyoruz, şu hâle bak.

CD-ROM değerlendirilebilir, dediğim gibi.

Geri
Yukarı