HP Elitebook 8440p kulaklık ve hoparlör çalışma sorunu

bakirbukowski

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç ay önce 2.el olarak aldığım HP Elitebook 8440p'de kulaklık kullanamıyordum. HP'nin sitesinden ses driver'ı indirdim. Yükledikten sonra sadece kulaklıktan ses gelmeye başladı. Oysa ki hoparlör çalışır durumda gözüküyor. Yüklediğim driver'ı kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattığım zaman her şey eski haline döndü. Driver yüklemeyince sadece hoparlörden ses geliyor ve kulaklığı okumuyor, driver yüklü olunca sadece kulaklık çalışıyor (aslında driver yüklü olunca hepsi çalışıyor ama yine de hoparlörden ses gelmiyor, bir sorun da göstermiyor, her şey çalışır vaziyette) Çözüm nedir? Şimdiden teşekkürler.

noname.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar birkaç ay önce 2.el olarak aldığım HP Elitebook 8440p'de kulaklık kullanamıyordum. HP'nin sitesinden ses driver'ı indirdim. Yükledikten sonra sadece kulaklıktan ses gelmeye başladı. Oysa ki hoparlör çalışır durumda gözüküyor. Yüklediğim driver'ı kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattığım zaman her şey eski haline döndü. Driver yüklemeyince sadece hoparlörden ses geliyor ve kulaklığı okumuyor, driver yüklü olunca sadece kulaklık çalışıyor (aslında driver yüklü olunca hepsi çalışıyor ama yine de hoparlörden ses gelmiyor, bir sorun da göstermiyor, her şey çalışır vaziyette) Çözüm nedir? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 220931 Eki Görüntüle 220932

Hocam ilk öncelikle ürününüz hayırlı olsun, güle güle kullanın. Biraz garip gelecek belki ama bilgisayarın sol tarafındaki kulaklık girişine var gücünüz ile üfleyin, ardından kontrol edin hala gelip gelmediğini. Gelmiyor ise gelene kadar deneyin. Tek yapmanız gereken bu. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı