HP g6 1035-st Unibeast Hacintosh 10.8.2 kurulumu ve Mini Unibeast rehberi

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
-Öğrenci
Evet arkadaşlar, iki günlük yoğunlaştırılmış çaba ile (öncesinde bu kadar yoğun değildi.) HP g6 1035-st model laptopuma Unibeast ile Hacintosh 10.8.2 kurulumunu gerçekleştirdim. Bu yolda tıkanan yollarımı açan youtube videoları ve Talat abiye (talatimac) teşekkür ederim :) Kurulum aşamaları şu şekilde :

1- Öncelikle USB belleğimizi Mac OS X genişletilmiş günlüklü biçiminde (journaled extended) ve Ana önyükleme kaydı bölüntü düzeninde (MBR= Master Boot Record) olarak bölüntülüyoruz (formatlıyoruz).
2- Ardından indirdiğimiz Retail Mountain Lion'ın dmg dosyasını açıyoruz. Bu kısıma geçmeden önce gizli dosyalarınızı göstermek için bir program yüklemelisiniz, altta linkini vereceğim.
3- Gizli dosyaları da gösterdikten sonra dmg dosyasını açıyoruz. Dmg dosyasının içinde BaseSystem.dmg dosyasını açıyoruz ve oradaki Install Mac OS X Mountain Lion isimli dosyayı Uygulamalarım kısmına atıyoruz (Bu kısmı yapmazsanız Unibeast zaten sizi uyaracaktır.).
4- Unibeast uygulamasını indiriyoruz (En son sürüm (2.0.2) bende hata verirken eski bir sürüm çalıştı (1.50).) ve Unibeast'i açtıktan sonra 3 kere "Sürdür" diyor, ardından kullanım şartlarını kabul ediyoruz. Şartları kabul ettikten sonra Unibeast'in yükleneceği yeri yani USB belleğimizi seçiyoruz. Bize laptop veya eski sistemlere dair bir destek isteyip istemediğimizi soruyor, kendinize uygun olan seçenekleri seçip yüklemeye başlıyoruz. Yükleme biraz uzun sürebilir, bende 30-45 dk arası sürdü.

Bu ilk dört aşama herkes için aynıdır ancak kurulum öncesi veya sonrası sistemlerde farklı hatalar oluşabilir. Mesela benimkinde oluştu :) "-v cpus=1 busratio=20" parametresi ile boot ettiğimde şu sorunla karşılaştım :

A5Mb8WY.jpg

Öncelikle bu problem karşısında kaldım öylece :D Sonra Talat abi yetişti ve bir yöntem denedik, şöyle ki dmg dosyasından Mac OS X Base System/System/Library/Extensions klasöründe bulunan AppleIntelSNBGraphicsFB.kext adlı kextte bazı değerleri değiştirdik (bunları sonra ekleyeceğim.) ve Kext Wizard ile USB belleğe geri yükledik (Diğerini sildik tabii) ama işe yaramadı bizde şöyle bir yönteme başvurduk :

AppleIntelHDGraphics.kext AppleIntelHDGraphicsFB.kext AppleIntelHDGraphicsGA.plugin AppleIntelHDGraphicsGLDriver.bundleAppleIntelHDGra phicsVADriver.bundle

Büyük ihtimalle sorunu çıkaran bu kextler veya kextlerden biri olduğu için onları sildik (AppleIntelHDGraphicsGLDriver.bundle kexti bende yoktu ama bir sorun olmadı, herhangi bir kext yoksa bile deneyebilirsiniz ama usbden silmeden önce yedeklemenizi öneririm.) Veee mutlu sona yaklaştık :) :

uSUn7xj.jpg

O gazı aldıktan sonra başarı kaçınılmazdı :) :
WADei9C.jpg

Ir3touT.jpg

Ve dual-boot yapacağım için 2 adet disk var :

YEMtTkJ.jpg

Mac masaüstünü görünce hemen rehbere koştuğum için henüz ben de yapamadım ama kurulum bittikten sonra yazılımınızı 10.8.4'e güncelleyip ardından Multibeast ve kextlerle ince ayar çekerseniz harika bir Hacintosh'unuz olabilir :)

Gizli dosyaları göstermeye yarayan program : ShowAllFiles.app-1.rar — Yandex.Disk

10.8.4 güncellemesi : OS X Mountain Lion Update v10.8.4 (Combo)

Bu videoda uygulama olarak da izleyebilirsiniz :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mert Kardeşimizi en zor Hackintosh kurulabilen laptoplardan olan HP laptobuna kurabilmesinden dolayı kutluyoruz...
ok.jpg

- - - Güncellendi - - -

Multibeast seçimin bu şekilde olmalıdır ne kadar az seçim o kadar az problem...

multibeast.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı