Çözüldü HP G6 Win7 Sonrası Hard Disk (3f0) Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hackking07

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar & Elektronik
Merhaba arkadaşlar...

HP g6-2204st laptop win 8 kuruluyken Win 7'ye çevirdik
Format aşamasındayken bölümlerin tamamını sildik tekrar bölüm oluşturduk
şimdi bilgisayarı her açtığımızda:

• Boot device not found
  • please install an operating system on your hard disk.
  • hard disk (3F0)
  • f2 system diagnostics

şeklinde hata alıyorum. F10 ile biosa boot menüden legacy supportu enabled yapıp hddyi gösteriyorum kaydedip çıkıyorum.

Hemen sonrasında

• operating system boot mode change
  • a change to the operating system secure boot mode is pending.please enter the pass code displayed below to complete the cahange If you did not initiate this request, press the esc key to continue without accepting the pending change.
  • operating system boot mone change (021)
  • 0604 + enter - to complete the change
  • esc - continue without change

Şeklinde hata geliyor. ESC yapınca Windows açılıyor. İşin garip tarafı her seferinde açılıp kapanınca ilk hatayı veriyor ve sonrasında bu ikinci hatayı veriyor. 0604 yazan yazı her açılıp kapanışta değişiyor farklı şekilde sayı yazıyor. Vede bios sürekli eski haline geliyor kaydedip çıksam dahi.
2 gündür uğraşıyorum arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar bu siteye girince ilham alıyorum :) Biraz önce sorunu çözdüm.
0604 + enter yazan kısım normalde esc ile geçiyordum meğersem 0 6 0 4 ve sonrasında enter tuşuna basmak gerekliymiş bu şekilde yaptım ve sorun çözüldü şimdi direk Windows açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı