HP G62 AMD Ekran Kartı Siyah Ekran Sorunu

PinkFlüt

Kilopat
Yer
Kaf dağının arkası...
Daha fazla  
Meslek
3D Modelling
İşletim Sistemi : Windows 7 / 64 bit
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5 cpu m 460 @ 2.53GHz
RAM: 6 GB
Ekran kartı (1) : Intel(R) HD Graphics
Ekran kartı (2) : ATI Mobility Radeon HD 5470 (Sıkıntı Çıkaran)

Daha önce böyle bir konu açmıştım, kısmi bir çözüm bulduğumu düşünmüştüm.
[Çözüldü] HD 5470M Sürücü Sorunu
Fakat durum nafile.

Çok uzatmadan açıklamak istiyorum. Leshcatlabs'da ki hemen hemen bütün sürümleri denedim, HP'nin kendi orjinal sitesinden çıkanları denedim olmadı, ayrıca güvenli moddan DDU ile silip temiz bir şekilde açıp öyle yüklüyordum (evet önce İntel'i yükledim) olmadı.
Donanım Kimliği yöntemiyle araştırıp Driver buldum, denedim. Yine olmadı.
Her Driver'da farklı farklı sorunlar çıkıyordu (Mavi ekran, ya da hiç açılmama siyah ekran.)

Şu an da ki sorun; Driver kurduğum halde çıkan ünlem işareti ve sanki yanlış Driver'ı deniyormuşum gibi hata veriyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Peki neden çıkıyor bu hata? Çünkü AMD yüklerken gördüğünüz gibi "Görüntü Bağdaştırıcısı" tarzı bir şey yazması gerekirken yazmıyor. Fakat olması gerekirdi. Bu neden yok kafam basmıyor.

2.PNG

Keza kurdum diyelim, çıkan hata ise bu:

3.PNG

Aygıt Yöneticisinden yüklemek istediğim "Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısı"na sağ tıklayıp, sürücüyü bilgisayarımda tara kısmından kurduğumda tanıyor. Ama PC kapanıp açıldığında siyah ekran veriyor bu sefer.

Laptopu satmadan önce düzeltip satmak istiyorum. Bu sorunu gerçekten çözmem gerekiyor yani denemediğim yol kalmadı.
Her türlü tavsiyeye açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Serhat Bey,

Öncelikle BIOS güncellemesini gerçekleştirin. Ardından temiz kurulumla Windows 10 kurun. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Microsoft tarafından dahi desteklenmeyen bir işletim sistemi kullanmaktasınız, Technopat olarak bizim de desteğimiz yok. Windows 10 kurulumundan sonra tekrardan hata yaşarsanız o zaman belirtin.

Merhaba Serhat Bey,

Öncelikle BIOS güncellemesini gerçekleştirin. Ardından temiz kurulumla Windows 10 kurun. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Microsoft tarafından dahi desteklenmeyen bir işletim sistemi kullanmaktasınız, Technopat olarak bizim de desteğimiz yok. Windows 10 kurulumundan sonra tekrardan hata yaşarsanız o zaman belirtin.

Windows 7'de denedim, Windows 10 da.
Hem de iki sefer farklı farklı geçtim aynı işletim sistemlerine. Olmadı maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke yazdığım yazıyı okusaydınız.
Uplamak yasak mı?

Editleme kısmı yok. "Uplamak yasak mı?" yazısını farklı bir yorum olarak atacaktım. Sana tepki gibi durmuş ya :) k. bakma dostum.

Temiz kurulumla Windows 10'a geçin. Hiçbir sürücü kurmayın. Yaptıktan sonra belirtin, uzaktan bağlantı ile sürücüleri ben kurarım.
Donanımsal bir arızası yoksa belli olur.

Hocam inanın 2 gün oldu Windows 7 ye geçeli. Bütün dosyalarımı attım. Hangi yöntemleri deneyeceksiniz? (Denemediğim yol kalmadı bu yüzden merak ettim.)
Eğer düzelme ihtimalinden birazcık bile eminseniz Windows 10 a geçeceğim. Yeter ki düzelsin.

Makinayı sökebiliyorsan soğutma bloğunu kaldırıp fön makinasıyla harici gpuyu ısıt 7-8 dk, sonra soğumasını bekle, toplayıp çalıştır; bundan sonra driver kurabiliyorsan gpu lehimlerinde sorun vardır büyük bir ihtimalle. O durumda bir süre çalışıp sonra yine kendini tekrarlar ki belki aldığın zaman da sana öyle gelmiştir.

Makinayı sökebiliyorsan soğutma bloğunu kaldırıp fön makinasıyla harici gpuyu ısıt 7-8 dk, sonra soğumasını bekle, toplayıp çalıştır; bundan sonra driver kurabiliyorsan gpu lehimlerinde sorun vardır büyük bir ihtimalle. O durumda bir süre çalışıp sonra yine kendini tekrarlar ki belki aldığın zaman da sana öyle gelmiştir.

Hocam az önce aygıt yöneticisi kısmına girip VGA ya sağ tıklayıp manuel olarak Amd yi kurdum. Tanıdı.
Ama PC inanılmaz derecede kasıyor. Bir kaç saniye düzgün bir şekilde kasmadan kullandıktan sonra, bir süre fareyi kıpırdatamayacak kadar kasıyor. Yani saniyeler içerisinde gerçekleşen aralıklı bir durum.

213.PNG

Dediğiniz yöntemi denemek istiyorum fakat daha soğutma bloğunun yerini dahi bilmiyorum. Tamirciye götürsem sizce ne kadara mal olur?
Az önce aygıt yöneticisiyle denediğim de tanıması fakat aynı zamanda kasması neyi ifade edebilir

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı