HP G62-B08ET Ekran kartı değişebilir mi?

furkann3460

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımın ekran kartı ATI Radeon HD 5470 ve 2 yıl önce yanmıştı. Yaptırmaya göndermiştim.
Bilgisayarcı bana bozulma riskinin olduğunu söyledi ve ben de onayladım. Neyse yapıldı.
Sağlam bir şekilde geldi, ancak şu an tekrardan bozuldu ve ekran kartımı değiştirmek istiyorum.

Sorum, bu bilgisayarın ekran kartı değişebilir mi ?
Bazı yerlerde değişir bazılarında değiştirilemez olarak gördüm. Kesin bir şey diyebilecek birisini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik kartınız aynı model kodu ve revizyona uygun grafik işlemci ile değiştirilebilir fakat model yükseltmesi yapılamaz.

Bilgisayarcı bozulma riskini verdiyse onarım (reballing) gerçekleştirmiştir. Belkide sadece grafik işlemcinize ısıl işlem uygulayıp teslim etmiştir orası meçhul ama reballing biraz uzak ihtimal kalıyor. BGA onarımları fabrikasyon işlemi kadar sağlam ve kalıcı çözüm sunmadığı için sorunun tekerrür etmesi gayet olağan. Eğer yüksek ısıdan ve yanlış işlemden dolayı anakart PCB'sinin balling yuvaları veya veri yolları herhangi bir zarar görmediyse grafik işlemci değişimi, tamir görmemiş anakart değişiminden sonra cihazınız için en kalıcı çözüm olur. Grafik işlemci değişimi teknik servisine göre 250 lira ila 350 lira arası değişiyor. Cihazı çevrenizde profesyonel ve güvenilir bir teknik ellere teslim edin.

Grafik kartınız aynı model kodu ve revizyona uygun grafik işlemci ile değiştirilebilir fakat model yükseltmesi yapılamaz.

Bilgisayarcı bozulma riskini verdiyse onarım (reballing) gerçekleştirmiştir. Belkide sadece grafik işlemcinize ısıl işlem uygulayıp teslim etmiştir orası meçhul ama reballing biraz uzak ihtimal kalıyor. BGA onarımları fabrikasyon işlemi kadar sağlam ve kalıcı çözüm sunmadığı için sorunun tekerrür etmesi gayet olağan. Eğer yüksek ısıdan ve yanlış işlemden dolayı anakart PCB'sinin balling yuvaları veya veri yolları herhangi bir zarar görmediyse grafik işlemci değişimi, tamir görmemiş anakart değişiminden sonra cihazınız için en kalıcı çözüm olur. Grafik işlemci değişimi teknik servisine göre 250 lira ila 350 lira arası değişiyor. Cihazı çevrenizde profesyonel ve güvenilir bir teknik ellere teslim edin.
Teşekkürler, adamın bana bahsettiği makine tarafından yapılmasıydı. Büyük ihtimal reballing olması lazım ama 1.5 yılda kısa sürede bozulduğu için sinirlendim dolayısıyla yani benim şuan istediğim işlemci, anakart, ekran kartı değiştirmesi yapmak doğru mudur?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı