HP G62-B10ST Oyunlarda Aşırı Isınma Sorunu

Fenomenn58

Hectopat
Daha fazla  
HP G 62-B10ST laptopum var.
Şimdi yeni fan aldım taktm, termal macunu yenıledim yeteri kadar sürdüm. Çok sürmedim.
PC'nın altında harici sogutucu da var boşta 45 bazen 50 derece.
Oyuna girdiğimde hemen direk 90 derece oluyor, bunun sebebi nedir acaba?
Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bu arada sistem:
İşlemci i5 CPU M460 2.53 ghz 2534 mhz 2 çekirdek 4 mantıksal işlemci
Ekran kartı 3 GB 1 gb dahili 2 paylaşımlı
RAM 6 GB
HDD 500 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın muadil fanın markası ADDA mı XIORBIJIBEN mi yoksa SUNON mu ? Çıkardığın orijinal fanın çıkış amper aralığı muadil fanınla aynı değerde mi ? Orijinal fanın bozulduğu anda hiçbir muadil fan orijinali gibi iyi soğutmuyor aklında bulunsun. Hele ki Lenovolar. Kullandığın termal macun iletkenliğini yitirmiş olabilir. Kaliteli bir termal macun ile tekrar denemelisin. Bakır levhanın CPU ve GPU chiplerine tam oturduğundan emin olmalısın. Bakır levha ızgarasından fan havayı iyi tahliye ediyor mu ? CPU fanın yükte RPM değerine baktın mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın muadil fanın markası ADDA mı XIORBIJIBEN mi yoksa SUNON mu ? Çıkardığın orijinal fanın çıkış amper aralığı muadil fanınla aynı değerde mi ? Orijinal fanın bozulduğu anda hiçbir muadil fan orijinali gibi iyi soğutmuyor aklında bulunsun. Hele ki Lenovolar. Kullandığın termal macun iletkenliğini yitirmiş olabilir. Kaliteli bir termal macun ile tekrar denemelisin. Bakır levhanın CPU ve GPU chiplerine tam oturduğundan emin olmalısın. Bakır levha ızgarasından fan havayı iyi tahliye ediyor mu ? CPU fanın yükte RPM değerine baktın mı ?

Şimdi kardeş sorun
Termal.macunu değiştirdim. İşlemci ısısı normal değerde. Ekran kartı CPU su yüksek değerde idi. Orjinaline baktım termal pet var benim tamirci termal macun sürmüş oraya ben temizledim termal pet koydum. Kuzey tarafında da aynı işlemi yaptım. PC açma tuşuna basıyorum fan hızlı dönüyor ama 2 saniye sonra çıt die bir ses gelerek PC kapanıyor . Yardımcı olursanız sevinirim. Aynı zamanda HP g62 fan alacak arkadaşlar üst kapağını metal olanı ni alın yoksa fanın hemen üstünde hoparlör olduğu için plastik takınca fanı mıknatıs lar durduruyor. Dikkat edelim

#recep baltaş abimiz yardım eder sanirim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı