HP G62 Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yusuf551

Hectopat
Yer
İzmit
Daha fazla  
Merhabalar, benim kullandığım HP G62 markalı laptop tüm oyunlar'da vede internet sitelerinde gezerken ekran bir anda kararıyor ve "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" hatası çıkıyor. Bu hatanın çözümü var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın son sürümü yüklü mü? Windows 7 de iken bende de oluyordu nadir olarak.

Sürücüler, chipset, bios vs güncel olduğu halde bu hatayı alıyorsanız dınanımsal problem vardır demektir. Garantisi varsa garantiye gönderin.

Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Bu hata tam bir baş belasıdır ve malesef ki driver güncelleme ile geçecek bir hata değildir. Bu hatanın nedeni ekran kartı çiplerinizin ısıdan dolayı ömrünü doldurduğunun göstergesidir. Ya tamamen anakartı değiştirteceksiniz yada ekran kartı çiplerini bga makinesinde söktürüp yeniden lehim topu dizdirteceksiniz ki buda sizi en fazla 4 ay idare eder ve sorun gene tekrarlanır. Masrafı ise 150 tl civarıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef hocam dediğim gibi bütün her şey güncelse ve aynı hatayı alıyorsanız. Donanımsal problem vardır.

Bende İntelin onboard ekran kartında Windows 7 de iken ara sıra o sorun oluyordu. Windows 8.1 e geçince ortadan kalktı.

Zaten pek önemsemiyordum fakat yanmak gibi bir sorun olmaz değilmi sizce bu hata niçin çıktı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı