HP G62 Laptop Isınma Sorunu

Kamar33

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Uzun süredir kullanmakta olduğum HP laptopum bu sıralar kafayı yemiş durumda. Dün akşam PUBG Mobile'ın Resmi emulatörlü versiyonunu indirdim, birkaç saatlik kullanımda sıkıntı yaratmadı sonradan kapandı. Daha sonradan açtığımda yine GPU'nun 87 derecelere dayanmasıyla kapandığını gördüm ama boşta 50-60 derecede dururken oyunu açar açmaz her saniye 1 derece artarak 80'li derecelere geliyor. Laptopu hava alabilmesi için masada yükselterek ve altına soğutucu koyarak da denedim ancak maalesef pek bir işe yaramadı. Bugün ise mail bile atarken kapanır oldu.

Elbette ilk akla gelen şey laptopun ömrünün dolmuş olması ihtimali ancak geçen ay böyle bir sorun yaşadıktan sonra termal macun ve termal pedleri değiştirdiğimde sorun olmadı gayet iyi bir şekilde 1 hafta kadar kullanabildim. Şimdi yine bu sorunu yaşıyorum ve açıkçası hem maddiyatım yeni bir laptop almaya el vermiyor hem de dolardan dolayı aşırı yükselen fiyatlardan neredeyse 1500 liraya Celeronlu laptop almak istemiyorum.

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olduğum için bilgisayarımın olması şart, sizce bu bilgisayarı kullanılabilir hale getirmemin bir yolu var mı ? Termal pad yerine macun koyarsam (Bence bakır temas kısmı fazla havada kalır.) sizce bir yararı olur mu ?
Şimdiden teşekkür ederim.
HP G62, I3 M350, HD5470, 8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Makinanın zorlanınca bir anda o değerlere çıkabiliyor olması normal, kullandığın pad ya da macun düşük kalite olabilir ya da sen montajda fazla sıkı ya da gevşek bırakabiliyor olabilirsin vidaları ki ikisi de kötü. Çok sıkarsan macun işlemci üzerinde kalmaz, sağa sola yayılır, gevşekte de temas az olur.
Yani yeni makina öncesi biraz uğraş.

Açıkçası bir hafta normal çalıştıktan sonra bu hale geldiğinden dolayı acaba ben bir şeye mi zarar verdim diye düşündüm, vida olayını bir deneyeceğim. Ben genelde tornavidanın normal kuvvetle dönmeyi bıraktığı seviyede bırakırım ama biraz daha sıkmayı ya da gevşetmeyi deneyeyim bakalım :) Teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı