HP Gaming Laptop CPU sıcaklık değerleri

bugraa0

Hectopat
Arkadaşlar HP i5 8.nesil ve GTX1050Tİ laptopum var. Boşta ve yükte sıcaklık değerleri normal mi?
MSI programında da sıcaklıklar yükte CPU ve GPU 93 derece.

Aida programında da yükte 95 derece gösteriyor CPU kullanımı %50 iken; boşta ise %11'lik CPU kullanımında 65 derece.

Resim yükleyemedim maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç normal değil. Özellikle de boşta 65 derece çok yüksek. Oyunlarda işlemcilerin 90 dereceyi geçmesi bir nebze kabul edilebilir ama ekran kartının o sıcaklıklara çıkması hayra alamet değil.

Servise göndermeniz mümkünse servise gönderip iyi bir bakım yaptırın ve mastergel maker nano gibi üstdüzey kaliteli bir termal macun sürdürün. Gerekirse macunun parasını siz verin. Servise gönderme durumu yoksa yapabiliyorsanız siz yapın yapamıyorsanız bir arkadaşınıza veya bir pcciye yaptırın. Ama her halükarda kullandığınız termal macun kaliteli olsun. Benzer durumu eski laptobumda yaşadım. Temizliğini vs yaptırdım ama kullanılan macun 5-10 liralık dandik macunlardandı. Bir derece oynamadı bile. Sonra tekrar bakım yaptırım kaliteli termal macun kullandığımda 95 derece olan sıcaklıklar 65-70lere kadar düşmüştü.

Laptopu genel olarak günlük kullanıyorum. Arada oyun oynuyorum onda da değerler bu şekilde. Arkaplanda güncelleme bile yapmıyordu 65 derecelerde. Değişken bi sıcaklık eğrisi görüyorum bi kaç gündür.
Sıcaklıklar:
Anakart 28 °C
CPU 30 °C
CPU Package 58 °C
CPU IA Cores 58 °C
CPU GT Cores 51 °C
CPU #1 / Çekirdek #1 52 °C
CPU #1 / Çekirdek #2 53 °C
CPU #1 / Çekirdek #3 52 °C
CPU #1 / Çekirdek #4 58 °C
PCH diyot 51 °C
GPU diyot 46 °C
ST1000LM049-2GH172 [ TRIAL VERSION ]

Ürünü thh'ye gönderdim incelediler ama maalesef thh işlemleri durdu koronadan dolayı
3 aydır bekliyorum. Daha da bekleyeceğim anlaşılan. Bu arada pc hala yanıyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı