HP Gaming Pavilion - 15-CX0026NT Afterburner fan ayarı

Furkan941

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX G513-RM
Afterburner programı ile değerleri nereye çekmeliyim (fotoğrafta da görüldüğü gibi bazıları kapalı) bilmiyorum. Fan hızı ve RAM MHz değerini değiştirmeli miyim? Değiştirirsem bozulurlar mı hiç bilmiyorum o yüzden sorayım dedim. BIOS'u güncellerken fan öyle hızlı çalışmıştı ki daha önce öyle görmemiştim, en ağır oyunda bile öyle hızlı çalışmıyor. Rocket League gibi bir oyunda bile bu laptop 90 derece oluyor ya şaka gibi. 8 GB RAM var.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (40).png
    Ekran Görüntüsü (40).png
    210,3 KB · Görüntüleme: 102
Dizüstü sistemlerde fan kontrolü üretici BIOS'una adapte olduğundan dolayı bu tip yazılımlar ile değiştiremiyorsunuz. Eğer üreticinin dizüstü bilgisayarı için özel bir yazılımı varsa onu deneyin.

Afterburner üzerinden değiştiremiyoruz maalesef bu cihazlarda. Ayrıca o Mhz değerleri ekran kartı için, eğer stabil bir performans alıyorsanız ellememenizi tavsiye ederim.

Dizüstü sistemlerde fan kontrolü üretici BIOS'una adapte olduğundan dolayı bu tip yazılımlar ile değiştiremiyorsunuz. Eğer üreticinin dizüstü bilgisayarı için özel bir yazılımı varsa onu deneyin.

Baktım da bulamadım ya vallahi.
Afterburner üzerinden değiştiremiyoruz maalesef bu cihazlarda. Ayrıca o MHz değerleri ekran kartı için, eğer stabil bir performans alıyorsanız ellememenizi tavsiye ederim.

CoD Warzone'da drop giriyordu Facebook'ta birisi MHz değerini 2933'e mi ne çek demişti drop yemezsin demişti de.

CoD Warzone'da drop giriyordu Facebook'ta birisi MHz değerini 2933'e mi ne çek demişti drop yemezsin demişti de.
Arkadaşın söylediği masaüstü bilgisayarlarda RAM OC destekleyen anakartlarda geçerli. Sizin müdahale edebileceğiniz bir şey yok maalesef. RAM'ler standart 2666 Mhz frekansında çalışıyor bu cihazda.

Arkadaşın söylediği masaüstü bilgisayarlarda RAM OC destekleyen anakartlarda geçerli. Sizin müdahale edebileceğiniz bir şey yok maalesef. RAM'ler standart 2666 MHz frekansında çalışıyor bu cihazda.

Tamamdır teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı