HP Gaming Pavilion - 15-DK0005NT mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Mooniew

Femtopat
Daha fazla  
RAM'i kısa süre önce değiştirdim ve yerine Kingston KVR26S19D8/16 16 GB DDR4 2666 MHz RAM aldım ve bu RAM'i Memtest86 ile taradım bir sıkıntı çıkmadı yardımcı olabilecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Minidump Dosyaları

BlueScreenView ile her dosyaya baktım ve sorunlu kısım ntoskrnl.exe diye bir dosya gözüküyor ama o kadar anlamıyorum açıkçası. İnternette gördüğüm her şeyi denedim. Yardımcı olabilecek biri var ise sevinirim.

Minidump dosyası

Son düzenleyen: Moderatör:
- Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin. Zaten güncelse sistemden kaldırın. Windows Update ile kursun.

Driverlarınızı verdiğim linkten indirebilirsiniz.

Windows versiyonunuzu seçip indirip kurun. Sorun devam ederse alttaki işlemi uygulayarak sisteminizin driverlarının güncel olduğundan emin olun. Sorun hala devam ederse alttaki işlemden sonra dönüş yaparsınız.
Rehber : Intel driver support

Bu programı kurun. Sistemi yeniden başlatıp ikonuna çift tıklayın. Tarayıcı açılacak ve driverlarınızı kontrol edecektir. Güncel olmayanlar için download all sonrasında install all yaparak indirme ve kurulum sağlayın. Hepsi kurulana kadar sistemi yeniden başlatmayın. Kurulunca manuel olarak başlatın.

- Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin. Zaten güncelse sistemden kaldırın. Windows Update ile kursun.

Driverlarınızı verdiğim linkten indirebilirsiniz.

Windows versiyonunuzu seçip indirip kurun. Sorun devam ederse alttaki işlemi uygulayarak sisteminizin driverlarının güncel olduğundan emin olun. Sorun hala devam ederse alttaki işlemden sonra dönüş yaparsınız.
Rehber: Intel driver Support.

Bu programı kurun. Sistemi yeniden başlatıp ikonuna çift tıklayın. Tarayıcı açılacak ve driverlarınızı kontrol edecektir. Güncel olmayanlar için download all sonrasında install all yaparak indirme ve kurulum sağlayın. Hepsi kurulana kadar sistemi yeniden başlatmayın. Kurulunca manuel olarak başlatın.

Intel driver kısmında birkaç driver vardı güncelledim ama sorun hala devam ediyor. HP driver sayfasında kendi driverlarımı bulması için bir şey yükletti ama açılmadı sayfa yani eksik driverları göremiyorum geçen hepsini yüklemiştim o yüzden bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Intel driver kısmında birkaç driver vardı güncelledim ama sorun hala devam ediyor. HP driver sayfasında kendi driverlarımı bulması için bir şey yükletti ama açılmadı sayfa yani eksik driverları göremiyorum geçen hepsini yüklemiştim o yüzden bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Hp driver bulucuyu tavsiye etmiyorum. Elimle yükledim dediniz ancak her driverdan farklı sürümleri mevcut. Önce yeniyi sonra eski driverı kurmuş olma ihtimaliniz var mı? Alttakini kurup sistemi yeniden başlatıp sorun çözülmüş mü kontrol edin.

Yüklenmesi gereken driver linki yukarıdaki. Linkle indiremezseniz de aynı siteye girip alttaki yazanı indirin. All drivers yazısına tıkladığınızda aşağı doğru driverlar gelir. Oradan network kısmına basıp alttaki driverı görebilirsiniz. Download diyerek indirin.

Intel WLAN Driver
22.120.0.3 Rev.A32.3 MBMar 6, 2022

Kurulumdan sonra sisteminizi yeniden başlatın. Sorun devam ediyor mu bakın.

HP driver bulucuyu tavsiye etmiyorum. Elimle yükledim dediniz ancak her driverdan farklı sürümleri mevcut. Önce yeniyi sonra eski driverı kurmuş olma ihtimaliniz var mı? Alttakini kurup sistemi yeniden başlatıp sorun çözülmüş mü kontrol edin.

Yüklenmesi gereken driver linki yukarıdaki. Linkle indiremezseniz de aynı siteye girip alttaki yazanı indirin. All drivers yazısına tıkladığınızda aşağı doğru driverlar gelir. Oradan network kısmına basıp alttaki driverı görebilirsiniz. Download diyerek indirin.

Intel WLAN Driver
22.120.0.3 Rev.A32.3 MBMar 6, 2022

Kurulumdan sonra sisteminizi yeniden başlatın. Sorun devam ediyor mu bakın.

Yükledikten sonra arka arkaya 3 kere daha mavi ekran yedim hala aynı hatayı veriyor ntoskrnl.exe şeklinde.

Hp sürücü sitesinden her dosyanın son sürümünü yükledim bu seferde rtwlane.sys ve ndis.sys dosyaları sıkıntılı gözüküyor.

Driver Verifier kullandım bir cevap vermedi. DDU ile Nvidia ve Intel'i seçerek ikisini de silip tekrar yükledim ama hala bir çare yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı