HP i5-5200U Windows 10'da ısınıyor

asican

Femtopat
Daha fazla  
HP i5-5200U R5 M330, şöyle bir sisteme sahibim. Windows 8 kullanıyordum. Bilgisayarcı formatlayıp Windows 10 yaptı. W8 kullanırken laptop ısınmıyordu, oyunlarda kasmıyordu. Windows 10 geçtikten sonra oyunlarda kasmaya, laptop ısınmaya başladı.
Driver Boost ile taradım laptopu, 15 tane sürücü güncellemesi çıktı. Güncellemeleri de yaptım, yine de ısınıyor. Var mı bir çözümü?
Oyun oynamasam bile yine ısınıyor. Facebook'a girerken, Chrome'da gezerken; kısacası laptop formattan sonra her şeyde ısınmaya başladı.
İşletim sistemi sıfır alındığı zaman da Windows 10'du sonradan 8 indirildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkünse driver Boost gibi uygulamaları kullanmamanızı öneririm. Eski driverleri kurabiliyor, manuel olarak kurabilirsiniz. Ayrıca bu devirde manuel olarak kurulan sadece 2 3 tane driver var geri kalanları Windows Update hallediyor. Benim BIOS'u bile Windows güncelledi mesela.

Mümkünse driver Boost gibi uygulamaları kullanmamanızı öneririm. Eski driverleri kurabiliyor, manuel olarak kurabilirsiniz. Ayrıca bu devirde manuel olarak kurulan sadece 2 3 tane driver var geri kalanları Windows Update hallediyor. Benim BIOS'u bile Windows güncelledi mesela.
Dediğinizi deniyeyim bi
Dediğinizi deniyeyim bi
Ekran
Isındığı zamanlarda görev yöneticisinden neyin CPU kullanımını yükselttiğine bakar mısınız?
Ekran kartı driver elle guncelledim AMD sayfasından ama yine de oyunlarda kasma ısınma sorunları devam ediyor
Isındığı zamanlarda görev yöneticisinden neyin CPU kullanımını yükselttiğine bakar mısınız?
Bilgisayar şuan kapalı Sabah bakayım bi

Şöyle Windows 8'deyken choreme vb uygulamarda bilgisayar çok serin ve fan çok sessiz çalışıyordu oyunda ise ısınıyordu ama çok değil normal derecede ısınıyordu
Windows 10'da ise oyunu bırak choreme vb şeylerde fan ortalama 5 dk sonra sesli bir şekilde çalışmaya başlıyor ve cihaz ısınıyor bu arada verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Hmmm Windows'da herhangi bir güncelleme kaldı mı? Bir de kararlı olan sürümü kurdunuz değil mi?

Windows'ta herhangi bir gunceleme kalmadı sürüme nereden bakacağımı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    86,8 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    90,9 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    50,2 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png