HP laptop 15-E3000 oyunlarda ve masaüstünde anlık takılmalar

alonetrox

Hectopat
Daha fazla  
HP laptop 15-E3000 laptopumda belirli aralıklarla takılmalar ve donma sesleri yaşıyorum. Turbo Boost açıkken bu sorunu daha çok yaşıyordum ama Turbo Boost'u kapatınca bu sorunum daha az olmaya başladı.

Merhaba daha önce böyle takılmalar yaşamış biri olarak birden fazla sebebi olduğunu söylemeliyim.
1. CPU aşırı ısınmadan çekirdek hızı düşmesi bunu engellemek için çekirdek voltajını azaltmak ya da kasayı temizlemek ve termal macun yenilemesi yapmak.
2. Arka planda aşırı ram veya cpu kullanan uygulama olması son zamanlarda Logitec G Hub fazla cpu kullanıyor.
3. Temiz driver kurulumu bunu DDU programı ile yapabilirsin.
4. Eğer ki windowssal bir sorun ise cmdyi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow yazın. Sonrasında DISM /online /cleanup-image /restorehealth yazın. İşlem pc performansına göre kısa veya uzun sürebilir.

Yukarıda ki adımlar sorunları çözebilir çözemessen beni etiketle yardımcı olayım.

Merhaba daha önce böyle takılmalar yaşamış biri olarak birden fazla sebebi olduğunu söylemeliyim.
1. CPU aşırı ısınmadan çekirdek hızı düşmesi bunu engellemek için çekirdek voltajını azaltmak ya da kasayı temizlemek ve termal macun yenilemesi yapmak.
2. arka planda aşırı RAM veya CPU kullanan uygulama olması son zamanlarda Logitech G HUB fazla CPU kullanıyor.
3. temiz driver kurulumu bunu DDU programı ile yapabilirsin.
4. eğer ki windowssal bir sorun ise CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow yazın. Sonrasında DISM /online /cleanup-image /restorehealth yazın. İşlem PC performansına göre kısa veya uzun sürebilir.

Yukarıdaki adımlar sorunları çözebilir çözemezsen beni etiketle yardımcı olayım.

1. Turbo Boost'u kapatmadan önce 85-90 dereceleri görüyordum. Şu an en fazla 72 dereceleri görüyorum yani sıcaklık normal.
2. Arka planda herhangi bir RAM veya CPU kullanan uygulama yok.
3. Bunu 3-4 kez yapmışımdır ama bir sonuç getirmedi.
4. Bu çözümü de yapmıştım ama herhangi bir çözüm getirmedi.

1. Turbo Boost'u kapatmadan önce 85-90 dereceleri görüyordum. Şu an en fazla 72 dereceleri görüyorum yani sıcaklık normal.
2. Arka planda herhangi bir RAM veya CPU kullanan uygulama yok.
3. Bunu 3-4 kez yapmışımdır ama bir sonuç getirmedi.
4. Bu çözümü de yapmıştım ama herhangi bir çözüm getirmedi.
4. adım için bilgisayarınızı güvenli modda başlatıp tekrar dener misiniz ?

Geri
Yukarı