HP laptop ani ısınma

boldy

Centipat
HP laptop kullanıyorum 8. nesil Intel i5 var.
Yüksüzde ortalama 50-60 derece CPU sıcaklığı oluyor, ani olarak saliseler içerisinde 95'e çıkıp geri 50-60 arası oluyor.
2 Hafta önce temizlettim macun yenilettim.
Garantiye yollayacağım fakat ani olarak 95'e çıkıp geri düşmesi sıkıntı yaşatır mı yüksüzde?

Son düzenleyen: Moderatör:
HP laptop kullanıyorum 8. nesil Intel i5 var.
Yüksüzde ortalama 50-60 derece CPU sıcaklığı oluyor, ani olarak saliseler içerisinde 95'e çıkıp geri 50-60 arası oluyor.
2 Hafta önce temizlettim macun yenilettim.
Garantiye yollayacağım fakat ani olarak 95'e çıkıp geri düşmesi sıkıntı yaşatır mı yüksüzde?
Ben hep 95 derecede kullanıyorum laptopların genel sorunu birşey olmaz bence.

Aynı olay bende de var

i5 8250U işlemcim arada sırada 92 dereceye çıkıp hemen geri iniyor. Şu ana kadar en fazla 96 gördüm sıkıntı olacağını düşünmüyorum Laptop'un altına hava alabilmesi için bir yükseklik koymanızı tavsiye ederim. (HP 15-BS102NT)

Mevsim sıcaklıkları gereği bu sıcaklıklar normal karşılanıyor. Özellikle I5-8300H gibi ısınan bir işlemci için gayet normal.

Bilgisayarda anlık bir işlem sonrasında CPU kullanımı artıyor ve bu da anlık olarak sıcaklığı tavan yaptırıyor olabilir. Yük altında olmadığı durumlarda sürekli bu sıcaklıklarda çalışmıyorsa sorun yok.

Garantiye yollarsanız bakım yapıp size geri gönderirler. Intel bile 95 dereceyi normal karşılıyor.

Ben hep 95 derecede kullanıyorum laptopların genel sorunu birşey olmaz bence.
"Ben hep 50 TL'lik yakıt alıyorum" gibi olmuş :D

Geri
Yukarı