Çözüldü HP laptop aniden dondu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Az önce laptopumda video izlerken aniden dondu. Hiçbir tuş çalışmıyor, kapatma tuşu bile.

Bu durum olduğunda genelde laptopların b planı vardır güç tuşuna yaklaşık 15 saniye basılı tutun bilgisayar kendini kapatacak. Yeniden açarken biraz yavaş olabilir ama sorununuz çözülecektir.
Az önce laptopumda video izlerken aniden dondu. Hiçbir tuş çalışmıyor, kapatma tuşu bile.

Hocam öyle basit sistem hataları olabiliyor Power tuşuna basılı tutun veya bataryayı çıkartarak kapanmasını sağlayın.

Bu durum olduğunda genelde laptopların b planı vardır güç tuşuna yaklaşık 15 saniye basılı tutun bilgisayar kendini kapatacak. Yeniden açarken biraz yavaş olabilir ama sorununuz çözülecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam aynı şeyi ilk ben yazmıştım ama.
Hocam arkadaş aha açıklayıcı yazmış, özellikle 15 saniye kısmı mühim. Mesela benim bilgisayarımda 12 saniye filan, buradan dolayı "çözüm bu" dedim yoksa evet ikinizde aynı şeyi dediniz. Bir de her modelde batarya çıkarılamayabiliyor yada direkt kasayı sökmek gerekebiliyor.

Hocam bilgisayar bu 1 milyar işlemden fazla yapıyor saniyede birinde sorun çıkınca donar yeniden başlatın. Eğer sürekli donuyorsa %85 RAM ile %5 işlemci %5 anakart ve %5 HDD (ya da SSD ) ile alakalıdır. Çözümü mavi ekran veya hata koduna bakmak eğer aniden donuyorsa ve ses tekrar ediyorsa RAM'den etmiyorsa sadece donduysa genelde ramdendir.

Hocam o bende de oluyordu bir aralar. Hatta arada sistemi açarken bile Caps Lock’dan uyarı veriyordu. 1 uzun 3 kısa şeklinde. En sonunda cihazın arızalı olduğunu anladım ve değiştirmiştim. Nasıl çözüleceği kısmını arkadaşlar zaten vermiş.

Geri
Yukarı