HP laptop BIOS sürümü nasıl düşürülür?

samet60

Hectopat
Merhaba HP 7200U 8 GB RAM AMD Radeon 520 özellikli laptop kullanmaktayım. BIOS'u güncellemeden önce işlemci yükteyken işlemci hızı 3.8 GHz çıkarken BIOS'u güncelledikten sonra işlemci yük altındayken 2.48 GHz sabit kalıyor. İşlemci sıcaklığı 70-75 derece (Power takılı). BIOS sürümünü bu yüzden düşürmek istiyorum. Nasıl düşürebilirim sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba HP 7200U 8 GB RAM AMD Radeon 520 özellikli laptop kullanmaktayım. BIOS'u güncellemeden önce işlemci yükteyken işlemci hızı 3.8 GHz çıkarken BIOS'u güncelledikten sonra işlemci yük altındayken 2.48 GHz sabit kalıyor. İşlemci sıcaklığı 70-75 derece (Power takılı). BIOS sürümünü bu yüzden düşürmek istiyorum. Nasıl düşürebilirim sizce?

Kankam BIOS değeriniz F. 52 sürümü ise o sürümde sorunlar yok diye biliyorum benim F. 51 sürümünde bende sizin aldığınız sorunları yaşıyordum F. 52 ile çözüldü 444 81 21'di herhalde HP destek numarası oradan yardım ederler size.

Hatta sana şöyle söyleyim benim BIOS sürümümde yük altındayken F. 51 sürümünde işlemcim 80 derece altına inmiyordu sonradan F. 52 sürümü ile 70 üstüne çıkmıyor termal Macun'da yaptım.

HP'nin resmi websitesinden model numaranızı girerek gerekli eski sürüm BIOS driverlarını indirin. Ardından USB Flash Bellek yardımıyla yükleyin. Cihazınızın tam modelini adını belirtirseniz Driver konusunda yardımcı olabilirim.

BIOS driver'ı var ama yüklemek istediğim' de böyle bir ekranla karşılaşıyorum şuanki BIOS sürümü F.65 usb' den nasıl düşürebilecegimi bilmiyorum

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    34 KB · Görüntüleme: 73
Vereceğim rehberi inceleyerek yapabilirsiniz;

Bu sorunu bende yaşadım format. Ve driverleri güncelle apu sistem sanırım.
Format atınca BIOS sürümü değişmez. BIOS sürümünün el ile ayarlanması gerekiyor.

Apu sistem ama harici bir ekran kartı da var BIOS' u güncelledikten sonra apu' yuda güncelleyemedim hata veriyor
Verdiğim rehberden nasıl güncelleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki linkten de gerekli driverları indirip devam edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı