HP laptop boştayken 80 dereceye kadar çıkıyor

bilgeadam0

Centipat
Daha fazla  
Eskiden laptopu kullanırken hiç ısınma problemi yaşamıyordum ama son 2 ayda bilgisayar ısınmadan dolayı kapanma ve mavi ekran vermeye başladı. 2 yıllık garantim vardı son 1 ay kaldı hava deliklerinden hava gelmiyor bilgisayarı servise vereceğim. Bundan başka verebileceğiniz tavsiye var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-08_131511164.png
    resim_2022-08-08_131511164.png
    189,3 KB · Görüntüleme: 22
Servise derhal gönder tabii ki. Eğer aldığın günden bu yana temizlik ve termal macun değişimi yapılmadıysa sıcaklıklar normal. Sonrasında sana güzel bir soğutuculu laptop standı kullanmanı öneririm.

Senede bir de bu temizlik ve macun değişimini yapmanı veya yaptırmanı öneririm.

Eskiden laptopu kullanırken hiç ısınma problemi yaşamıyordum ama son 2 ayda bilgisayar ısınmadan dolayı kapanma ve mavi ekran vermeye başladı. 2 yıllık garantim vardı son 1 ay kaldı hava deliklerinden hava gelmiyor bilgisayarı servise vereceğim. Bundan başka verebileceğiniz tavsiye var mı?
Bilgisayarın altı ve etrafı çok mu kapalı acaba? Bu kadar sıcaklık normal değil.

Bilgisayarın altı ve etrafı çok mu kapalı acaba? Bu kadar sıcaklık normal değil.
hayır soğutucu kullanıyorum
Servise derhal gönder tabii ki. Eğer aldığın günden bu yana temizlik ve termal macun değişimi yapılmadıysa sıcaklıklar normal. Sonrasında sana güzel bir soğutuculu laptop standı kullanmanı öneririm.

Senede bir de bu temizlik ve macun değişimini yapmanı veya yaptırmanı öneririm.
Evet söylediğin gibi hiç bir şekilde temizlik yapmadım yada macun değişimi yapmadım. Büyük bir ihtimalle de o yüzden oldu bu sorun. Tavsiyeleriniz için teşekkürler servise verdim bilgisayarı.

O zaman servisten gelince sıcaklıkların ne kadar düştüğüne aşacaksın diyebilirim. Macunun büyük ihtimalle bu süreçte kemikleşmiştir. Fanlar da toz dolmuştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı