HP Laptop Termal Macun Değişiminde Garanti Bozulur mu?

Fikri Seçkin

Hectopat
Daha fazla  
1-Termal macun ile fanı temizlesem 1 sene garantisi olan HP laptopum garantisi gider mi?
2-25 Tl 'den az kaliteli termal macun söyler misiniz?

Zaten pek çok laptopta bu macun/pad uygulaması ile ekran kartını yapıştırarak yolluyorlar uhu gibi. Müdahale direk belli olacağından sorun olabilir. Hatta kasanın vidalarını sökmek bile sorun olacaktır. Servisin insafına bağlı biraz.

Herkes bozulur demiş. Kendi yaşadığımı söylüyorum. Notebook umun fan temizliğini yaptım bir kaç gün sonra anakartla ilgili bir problem için garantiye yolladım sıkıntısız geri gönderdiler.

HP için bilmiyorum ancak Acer, Lenovo gibi markalar alt kapaktaki bir vidanın üstüne kağıt yapıştırıyorlar. Kapağı açmak için o vidayı da çıkarmanız lazım sonuçta kağıt yırtıldığı an garanti dışı kalıyor.

Herkes bozulur demiş. Kendi yaşadığımı söylüyorum. Notebook umun fan temizliğini yaptım bir kaç gün sonra anakartla ilgili bir problem için garantiye yolladım sıkıntısız geri gönderdiler.
Daha soğutucusu çırakarılıpda garanti dışı kalmayan laptop görmedim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı