HP logosu sırasında 3 bip ardından siyah ekranda yanıp sönen kısa çizgi

Barisdkmn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 11400f
Rx 6600
Meslek
Öğrenci
Foxconn 2abf i3 2120 4 GB 1333MHz DDR3 (120GB SSD 480GB HDD) APU sistemime öncelikle bir SSD aldım ve Windows 10 Home kurdum bu süreçte hiçbir sıkıntım yoktu SSD aldıktan 3 gün sonra GT 710 2 GB ekran kartı aldım ve anakarta taktım ancak bilgisayar açılmıyor. HP ekranındayken uzun aralarla 3 tane kısa bip sesi geliyor ve bip seslerinden sonra siyah ekranda yanıp sönen imleç kalıyor.

Bilgisayar sadece BIOS'a girmeye çalışınca açılıyor. Açarken delete tuşuna art arda basıyorum siyah ekranda PC bilgileri çıkıyor ve atnı şekilde 3 bip sesinden sonra bilgisayar açılıyor fakat bu durum can sıkıcı ekran kartını alamdan önce PC 12saniyede açılıyorsdu şimdi ise 3 dakikayı buluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'de sorun var gibi. RAM'leri çıkartıp ucunu silgi ile temizleyin ve slotların içine üfleyin. RAM'leri test etmek için Memtest86 testi uygulayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM'de sorun var gibi. RAM'leri çıkartıp ucunu silgi ile temizleyin ve slotların içine üfleyin. RAM'leri test etmek için Memtest86 testi uygulayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Rami temizledim slotuda değiştirdim sorun çözülmedi memtesti yapmak için önyükleme menüsüne girmem gerek fakat biosa ve herhangi bir menüye giremiyorum aynı şekilde sorunun ramle alakalı olduğunu düşünmüyorum sorun ekran kartını taktıktan sonra çıktı

AMI BIOS'ta 3 kısa bip bad memory anlamına gelir. Bence RAM'lere bir bakın. Tek RAM ile çalıştırmayı deneyin. Yine olmazsa diğer RAM ile çalıştırmayı deneyin. O da olmazsa farklı RAM slotlarını deneyin.

AMI BIOS'ta 3 kısa bip bad memory anlamına gelir. Bence RAM'lere bir bakın. Tek RAM ile çalıştırmayı deneyin. Yine olmazsa diğer RAM ile çalıştırmayı deneyin. O da olmazsa farklı RAM slotlarını deneyin.
bilgisayarda tek ram var slotlarıda değiştirdim olmadı yakın zamanda ram almayı düşünüyorum ram özellikleri aynı markası farklı olsa sorun çıkarırmı örneğin SK hynix HMT351U6CFR8C-H9 4gb ddr3 ram ile Kingstone Kıngston Valueram 4gb 1333mhz Ddr3 Ram Kvr1333d3n9/4g KVR1333D3N9/4G rami aynı anda kullansam sorun çıkarır mı?

Kit olmadığı sürece sorun çıkarıp çıkarmayacağını kimse net bir şekilde söyleyemez. Denemeden görülemez yani.
yardımınız için tekrardan teşekkürler düzelmez ise tekrar araştıracağım

Geri
Yukarı