HP notebook - 15-AC118NT otomatik onarıma hazırlanıyor hatası

MRGBoys

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
►Kasa: Rampage Carısma Mesh
►Anakart: Asus Prime H310M-K
►Monitör: AOC 24 G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync
►Ekran kartı: Sapphire RX5500XT Pulse 8GB
►İşlemci: Intel I5-9400f
►RAM: Crucial (2x8GB) Ballistix DDR4 2666MHz
►Depolama (SSD): Samsung SSD 860EVO 250GB , Samsung SSD 860EVO 1TB
Meslek
Öğrenci
İyi günler bilgisayarımı açarken arada bu hatayı veriyor, bilgisayarın açılması için kapatıp, tekrar başlatıp, ESC tuşuna sürekli basıp (continue startup) enter.

20141119_165113.jpg

Tuşuna bastıktan sonra bilgisayarı açıyorum. Bu hata neden çıkıyor nasıl düzeltebilirim? (Resimleri internetten aldım aynıları çıkıyor bir daha kapatıp açmak istemedim.)

1f3dd85c-6223-493b-9b8e-a75d8dd2e3fe.jpg

Benzer bir sorun iş dizüstümde oluyordu. BIOS güncellemek problemleri çözmüştü.

İyi günler bilgisayarımı açarken arada bu hatayı veriyor, bilgisayarın açılması için kapatıp, tekrar başlatıp, ESC tuşuna sürekli basıp (continue startup) enter.

Eki Görüntüle 582382

Tuşuna bastıktan sonra bilgisayarı açıyorum. Bu hata neden çıkıyor nasıl düzeltebilirim? (Resimleri internetten aldım aynıları çıkıyor bir daha kapatıp açmak istemedim.)

Eki Görüntüle 582385

Bu sorun birçok hatadan verebilir Boot sorunu olabilir BIOS'tan kaynaklıdır, ya da hardiskiniz bad sector dediğimiz bozuk bölümler oluşmuş olabilir işletim sistemini başlangıçta açılmasında sorunlar yaratıyordur.

Benzer bir sorun iş dizüstümde oluyordu. BIOS güncellemek problemleri çözmüştü.

BIOS'u bir iki hafta önce güncelledim.
Bu sorun birçok hatadan verebilir Boot sorunu olabilir BIOS'tan kaynaklıdır, ya da hardiskiniz bad sector dediğimiz bozuk bölümler oluşmuş olabilir işletim sistemini başlangıçta açılmasında sorunlar yaratıyordur.

muhtemelen HDD sorun var ne yapmam gerek ?

İşletim sistemine ulaştığınızda HD Tune programı ile sağlık taraması yaptırın. Kırmızı kareler çıkmaya başladıysa verilerinizi bir an önce yedeklemenizi tavsiye ederim.

Yedeğinizi aldıktan sonra HDD değişimi veya SSD alabilirsiniz.

İşletim sistemine ulaştığınızda HD Tune programı ile sağlık taraması yaptırın. Kırmızı kareler çıkmaya başladıysa verilerinizi bir an önce yedeklemenizi tavsiye ederim.
Verilerimi yedekledim.

HDD Regenerator HDD Tune gibi programları işletim sistemin açıldıktan sonra tarama yapabilirsin.

HDD Tune indirdim quick scan yaptım bir şey çıkmadı normal scan yapacağım ama arka planda video izlesem oyun flan açsam sıkıntı olur mu gece mi yapayım?

quick scan.png

HDD Tune indirdim quick scan yaptım bir şey çıkmadı normal scan yapacağım ama arka planda video izlesem oyun flan açsam sıkıntı olur mu gece mi yapayım?

Eki Görüntüle 582469
Quick scan yapmayın. Video falan izleyebilirsiniz sorun olacağını sanmıyorum ama oyun oynatmayabilir. Bütün okuma yazma performansını program alacak çünkü.

Quick scan yapmayın. Video falan izleyebilirsiniz sorun olacağını sanmıyorum ama oyun oynatmayabilir. Bütün okuma yazma performansını program alacak çünkü.

Aramayı başlattım o zaman bitince sonucu atarım.

Bence işletim sistemini yenileme imkanınız varsa yapın sorun tekrar oluşursa donanımsal olarak arayalım.

İşletim sistemini yenileme derken? Format mı demek istedin.

HD Tune taramasını sonunda bitirebildim :D şimdi ne yapmam lazım? Bazı hasarlı yerler çıktı.

Dosya Ekleri

• HD TUNE.png
    HD TUNE.png
    8,2 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Geri
Yukarı