HP notebook 15 Boot device not found hatası

Chasper

Femtopat
Daha fazla  
Boot device not found hatası alıyorum, CMD'den format atarken bu sorun olustu. Surekli BIOS UEFI ekranında kalıyor, Windows açılmıyor leagcy ile denedim yine açılmadı.

Boot device not found hatası alıyorum, CMD'den format atarken bu sorun olustu. Surekli BIOS UEFI ekranında kalıyor, Windows açılmıyor leagcy ile denedim yine açılmadı.
cmd den format atarken derken o kısmı anlayamadım . Windows bozulmuş olabilir. Temiz bir uefi yazdırıp format atın .
cmd den format atarken derken o kısmı anlayamadım . Windows bozulmuş olabilir. Temiz bir uefi yazdırıp format atın .
Diskte bir sıkıntı olmuş olabilir.

Artı -1 Eksi
Cmd dedigim komut istemi Legacy ile açmaya çalışıyorum sayıları yazıp Enter dedikten sonra esc menu ekranında kalıyor restleride yaptım passed diyor tüm testlere bununözümü nedir arkadaslar

Cmd dedigim komut istemi Legacy ile açmaya çalışıyorum sayıları yazıp Enter dedikten sonra esc menu ekranında kalıyor restleride yaptım passed diyor tüm testlere bununözümü nedir arkadaslar
Çözümü sana söyleyeyim.
1- Bios a gir .
2- legacy boot aktif et .
3- Secure boot kapat .
4- Hdd ilk sıraya al boot device da
5- Ekran açılınca bir hata kodu gelir ise hata kodunu yaz klavyeden entera bas.
Çözümü sana söyleyeyim.
1- Bios a gir .
3- Secure boot kapat .
Olmazsa tekrar yaz .
Çözümü sana söyleyeyim.
1- Bios a gir .
3- Secure boot kapat .

Olmazsa tekrar yaz .
Nasıl yapacağını bilmiyorsan söyle . Ben sana yardım etmeye çalışacağım .
Şu an diskinde bir sıkıntı yok testleri geçmiş korkma .
Çözümü sana söyleyeyim.
1- Bios a gir .
3- Secure boot kapat .

Olmazsa tekrar yaz .

Bir de bios sıfırla ayarları vs.

Hectopat bu dediklerini defalarca yaptım Legacy yi hatta her ayarda yaptım hata kodunu yazdıktan sonra esc menu ekranında kalıyor windows açılmıyor olmuyor yani denedim her ayarı korktuğum şey hdd nin yanmıs olması şuanda Flash aldım ve bot Flashi goruyor Windowsu kurup denicem format atmayı umarım açılır bu arada fat32 mi olmalı nft mi olmalı Flash bilmiyorum nasıl yapacağımı
Serhat sakıncası yoksa numaranı verebilir misin wp den sana ss atayım dedigin gibi leagcy ile felan olmuyor her ayarı denedim Flash la format denicem ama fat mı yapcam nft mi bilmiyorum hiç format atmadım bu arada tum testlerin passed demesi hdd min saglam oldugu anlmınamı geliyor

Çözümü sana söyleyeyim.
1- Bios a gir .
3- Secure boot kapat .

Olmazsa tekrar yaz .

Bir de bios sıfırla ayarları vs.
Hectopat bu dediklerini defalarca yaptım Legacy yi hatta her ayarda yaptım hata kodunu yazdıktan sonra esc menu ekranında kalıyor windows açılmıyor olmuyor yani denedim her ayarı korktuğum şey hdd nin yanmıs olması şuanda Flash aldım ve bot Flashi goruyor Windowsu kurup denicem format atmayı umarım açılır bu arada fat32 mi olmalı nft mi olmalı Flash bilmiyorum nasıl yapacağımı
Serhat sakıncası yoksa numaranı verebilir misin wp den sana ss atayım dedigin gibi leagcy ile felan olmuyor her ayarı denedim Flash la format denicem ama fat mı yapcam nft mi bilmiyorum hiç format atmadım bu arada tum testlerin passed demesi hdd min saglam oldugu anlmınamı geliyor
Hdd sağlam şu an . Tamam ben sana yardımcı olacağım Windows’u sıfırdan kur. Yazmak istersen numarayı vereyim.
Hdd sağlam şu an . Tamam ben sana yardımcı olacağım Windows’u sıfırdan kur. Yazmak istersen numarayı vereyim.
Rufush programını indir.
Windows.iso dosyan yoksa sana link vereceğim.
Resimdeki ayarlar ile yazdır Windows’u.
Sonrasında resimdeki ayarların aynısını uygula.Bios girip.
Sonrasında bilgisayarı açarken biosa gir.
1615203709917.png

1615203736587.png
Ayarları şu şekilde yap.
Boot menüsünde USB birinci sıraya al yapamazsan biosla hiç uğraşma direk boot menü ile yap.
Esc yi dene boot menüsünü açarken HP lerde öyle oluyor bildiğim kadarıyla .

Dosya Ekleri

• 86C5BFC3-D49C-4180-890D-B88F5771CE8F.jpeg
    86C5BFC3-D49C-4180-890D-B88F5771CE8F.jpeg
    62 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Geri
Yukarı