HP Omen 132Z2EA vs Casper Excalibur g900.1075-D760X

ImGroot

Hectopat
Yer
Ankara - Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese iyi akşamlar. RTX 2060 ekran kartlı bir Gaming notebook almak istiyorum. Biraz araştırdım ve bu üç bilgisayar arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Eğer bunlardan hiçbirini alma derseniz 14.000 bütçe ile önerebileceğiniz başka model var mıdır? Moster Tulpar serisinden almayı da düşündüm ancak uzun zamandır bekliyorum stoklar hala yenilenmedi. Ben de başka markalara yönelmeye karar verdim.

HP Omen en yakın olduğum notebook ama bu fiyata 32 GB RAM ve RTX 2060 olması biraz şüphe uyandırmıyor değil. Daha önceden kullanan varsa ısınma ya da aşka problemi var mı bilen aydınlatırsa çok sevinirim.

Aslında Casper hakkında hep kötü şeyler duydum almak istemiyorum bu sebepten ama F/P olarak iyi duruyor.

Kullanmakta olduğum notebook Dell ve çok memnunum açıkcası henüz hiçbir problem yaratmadı. Bu sebepten Dell'e karşı bir sempatim yok da değil ama bu model hakkında hiçbir fikrim ve bilgim yok.

Uzun lafın kısası arkadaşlar araştırdıkça işin içinden çıkamıyorum :D sizlerin yardımını istiyorum. Umarım yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkar.

Dell, msi ve asus en kaliteli ve müşteri hizmetleri de iyi olan firmalardır. Bana soracak olursan dell derim ama şu an zaten dell kullandığın için bence hp omen al hp omenin soğutma sistemi gayet başarılı ve güzel bir bilgisayar.

Aralarından ben olsam Omen by HP derim. Casper model zaten iğrenç onu geçin. Ek olarak ASUS ROG Strix G15 G512LV-HN080T i7-10750H RTX 2060 8GB RAM 1TB SSD modeline bakabilirsiniz? Fakat G512LV modelinde RAM yükseltmesi şart. Dell Gaming G515 modeli hakkında fikrim yok.

8 GB RAM biraz az olmuş evet :D.

Kesinlikle katılıyorum bende MSI var ve MSI almadan önce Excalibur aldım 3 günde arıza verdi ve iade ettim. Şu anda MSI kullanıyorum çok şükür arızası falan yok sadece bazı yazılım hataları var ama en azından arıza vermesinden iyidir.

Casper hakkında dediğim gibi ben de çok iyi şeyler duymadım ama HP'de hiç kullanmadığım için bir tereddüt vardı. HP notebooklar için ısınma sorunu duydum genel olarak var mıdır böyle bir sorun sizce?

8 GB RAM biraz az olmuş evet :D.

Casper hakkında dediğim gibi ben de çok iyi şeyler duymadım ama HP'de hiç kullanmadığım için bir tereddüt vardı. HP notebooklar için ısınma sorunu duydum genel olarak var mıdır böyle bir sorun sizce?

Omenler de ısınma problemi yok Pavilion da var. Yoksa neden o kadar fiyat farkı olsun Pavilionla değil mi 😀

Omen'ler de ısınma problemi yok Pavilion'da var. Yoksa neden o kadar fiyat farkı olsun Pavilion'la değil mi 😀

Doğrudur hocam bilmeyince insan güvenemiyor acaba ısınma sorunu var mıdır diye ama sayeniz de biraz daha rahatladım :D HP'ye daha yakındım zaten sanırım en mantıklısı onu almak.

Doğrudur hocam bilmeyince insan güvenemiyor acaba ısınma sorunu var mıdır diye ama sayeniz de biraz daha rahatladım :D HP'ye daha yakındım zaten sanırım en mantıklısı onu almak.

Ben de zaten Omen alacaktım hocam videolarını falan izledim bir ısınma problemi ile şikayeti olan görmedim ama Omen'ler birden artınca MSI aldım MSI'dan da memnunum Omen'de üzmez sizi diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı