HP Omen 15 5800H + RTX 3060 hakkında sorularınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Laptobu bende aldım fakat benim laptobumda sanırsam bazı sorunlar var bunun için alan arkadaşlar sizlerde de bendeki gibi mi kontrol edebilir misiniz? @losthell @geneben @masterium @Raks @Batuhan Büber @Zystein Turbo Boost her durumda açık. Normal düz masa üzerinde oynuyorum, altına bir şey koymadım. Balance modda fanlar otomatik şekilde boşta çalışırken Hwinfo64'ü arka planda açık bırakıyorum internette biraz gezindikten sonra maks. kaç derece olmuş diye baktığımda 83 derecelere çıktığını görüyorum sizlerde de öyle mi?
Birde kulağınızı laptobun klavyenin sağ tarafına yön tuşlarının oraya doğru yaklaştırdığınızda tiz bir ses duyuyor musunuz özellikle bu ses 2900RPM ve üstüne çıkınca daha net duyulmaya başlıyor (sizinki şuan 2900RPM'de çalışmıyorsa fan ayarını manuele çekin en düşük ayara getirin) 3100RPM'de çalışırken kontrol eder misiniz tiz bir çınlama sesi duyuyor musunuz?
(Performans modunda)Apex Legends'ta full ayarlarda bazen CPU 100 dereceyi görüyor sizde de o kadar çıkıyor mu? (Bu arada fanlar max seviyede çalışıyor, 101 derece olunca 6200RPM'de dönmeye başlıyor)
Diğer oyunlarda henüz test etmedim.
Lenovo Legion 5'te kullandım 4800H Rtx2060'lı modelini sorularınız olursa karşılaştırma açısından hatırladığım kadarıyla yanıtlarım.
Bahsettiğiniz durumlar bende de olmadı hocam, hatta fan ayarını maxa da lowa da getirdim varsa tiz bir ses duyayım diye ama herhangi bir ses yakalayamadım. Kulağımı iyice dayadım bahsettiğiniz bölgeye önce var gibi geldi sonra gelmedi herhalde bahsettiğiniz için var gibi algıladım ama tekrar dikkatli dinleyince bir ses duyamadım.

Sistemi zorlayacak ve test edebileceğim bir oyun yüklü değil şu anda maalesef o nedenle bir örnek veremeyeceğim, sadece WoW Classic oynarken gözlemlediğim değerleri daha önceki mesajımda yazmıştım. Sistem idle durumda CPU ve GPU sıcaklıkları 40 derece dolaylarında dolaşıyor sürekli. Omen Gaming Hub üzerinden gözlem yapıyorum fan hızı gündüz kullanırken 2000 RPM de sabit çalışıyordu 0 RPM şu anda :)

BIOS sürümü benim de F.06, Windows Updater üzerinden bütün güncellemeleri yaptım ilk kurulumda. NVDIA Experience üzerinden bir driver indirdim sadece Windowsun kendi güncelleme kısmında bulmuyordu o driverı. Onun dışında AMD radeon software kurulu. HP Support Asistan üzerinden sadece Lan ve Bluetooth driverları buldu ekstra, onların da kurulumu yaptım.

HP Omen 16 serisiyle USB Type-C üzerinden şarj edebilme (Power delivery) geliyor. Ancak orada da Intel'e özgü mü sadece bilmiyorum. HP Omen 16 AMD sayfasında da yazıyor ancak alanlarda çalışmamış Reddit'te görmüştüm. Piyasadaki HP Omen 15'lerin hiçbirinde Type-C üzerinden şarj edilmiyor.
Çok teşekkürler 🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı