HP Omen 15-CE008NT ses gecikmesi sorunu

Kamil Dinleyici

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, bu ürünü 2 hafta önce aldım. Bir sorunum var, örneğin YouTube'dan video açınca ses videodan 2 saniye sonra geliyor. Video başlıyor, 2 saniye ses yok, sonra kaldığı yerden devam ediyor. Video ses senkronizasyonunda problem yok ancak baştaki 2 saniyelik ses kayıp. Twitch'e girdiğimde de aynı sorunu alıyorum. Bilgisi olan var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bende de Pavılıon serisinden notebook var HP ' nin sende ki sorunun bir benzeri bilgisayar fişe takılı değilken bende de oluyor. Omen serisinde batarya bitişik mi bilmiyorum ama ben de bitişik, çıkartamıyorum hep fişe takılı kullanıyorum biraz daha fazla ısınıyor ama fişe takılıyken film izlerken falan takılıp dızzzzzz diye ses veriyor ve bazen ses kayması oluyor. Diycem o ki batarya bitişikse bilgisayarı fişe takıp kullanmayı dene yine aynı sorun olacak mı bakalım.

Sorunun kaynağı tamamen Realtek. Bilgisayar 30 saniyelik bir kullanım algılamadığında güç tasarrufu yapabilmek adına sesi kapatıyor.
Haliyle geri açarken de geç kalıyor ve bu sizin videonun ilk 3-4 saniyesini kaçırmanıza sebep oluyor.
Aynı sorunu ben de yaşıyordum ve çok önemsemedim ancak sonraları rahatsız etmeye başladı, ufak bir araştırma ardından yabancı bir kaynakta çözüm buldum. Sizler için çevirdim.

Realtek sürücüleriyle çalışan geçici bir çözüm.

Aşağıda belirtilen yolu "win+r" tuşuna basıp açılan komut satırına regedit yazarak takip edin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e96c-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\xxxx\PowerSettings

xxxx olan kısım (DriverDesc value 'Realtek High Definition Audio') hangisine uyuyorsa o olacak.

Örneğin bende 0002 altında idi.

Orada üç adet değer bulacaksınız, aşağıdaki gibi ayarlayın.

ConservationIdleTime = ff ff ff ff;
IdlePowerState = 00 00 00 00;
PerformanceIdleTime = ff ff ff ff.

Şu an sistemin sesi güç tasarrufu yapmak için kapatmasını engellemiş olduk.

Problem bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra tekrar etmedi bende.

Ancak kaynağı hazırlayan arkadaş geçici bir çözüm olduğunu ve Realtek firmasıyla iletişime geçeceğini söylemiş.

Değişiklik olursa güncellerim.

Sorunun kaynağı tamamen Realtek. Bilgisayar 30 saniyelik bir kullanım algılamadığında güç tasarrufu yapabilmek adına sesi kapatıyor.
Haliyle geri açarken de geç kalıyor ve bu sizin videonun ilk 3-4 saniyesini kaçırmanıza sebep oluyor.
Aynı sorunu ben de yaşıyordum ve çok önemsemedim ancak sonraları rahatsız etmeye başladı, ufak bir araştırma ardından yabancı bir kaynakta çözüm buldum. Sizler için çevirdim.

Realtek sürücüleriyle çalışan geçici bir çözüm.

Aşağıda belirtilen yolu "win+r" tuşuna basıp açılan komut satırına regedit yazarak takip edin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e96c-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\xxxx\PowerSettings

xxxx olan kısım (DriverDesc value 'Realtek High Definition Audio') hangisine uyuyorsa o olacak.

Örneğin bende 0002 altında idi.

Orada üç adet değer bulacaksınız, aşağıdaki gibi ayarlayın.

ConservationIdleTime = ff ff ff ff;
IdlePowerState = 00 00 00 00;
PerformanceIdleTime = ff ff ff ff.

Şu an sistemin sesi güç tasarrufu yapmak için kapatmasını engellemiş olduk.

Problem bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra tekrar etmedi bende.

Ancak kaynağı hazırlayan arkadaş geçici bir çözüm olduğunu ve Realtek firmasıyla iletişime geçeceğini söylemiş.

Değişiklik olursa güncellerim.
Hocam tesekkurler. Sorunumu cozdu. Cihazim Lenovo Gaming 3

Geri
Yukarı