HP-OMEN-15-DH1006NT alınır mı?

Oynadığınız oyun varsa eğer Cpu ısısı 80-90 a çıkıyor mu peki ? Test ettiniz mi ? Free-dos olarak mı aldınız ? Bir de hangi satıcıdan aldınız hepsiburada.com da ?

15 Eylül'de elime ulaştı. O zamandan beri aktif kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım. Gayet memnunum, tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Güçlü oyun olarak BF1 ve NFS Heat oynadım. Gücü bana fazlasıyla yeterli olduğundan ve az ısınmasını istediğimden işlemci turbosunu kapatıp kullanıyorum geldiği günden itibaren. Turbosu açıkken 90'ları görüyor evet ama açıkçası şu ana kadar işlemci gücünü tam performans kullanıp da 90-100 dereceleri görmeyen laptop ben görmedim. Eğer varsa lütfen bana da gösterin.

FreeDos olarak aldım Windows 10 Pro yükledim.

Satıcı olarak Game Garaj'ın kendi sitesinden aldım. Hepsiburada'da vs. de aynı satıcı satıyor ancak kendi sitesinde daha ucuz diye oradan aldım. Herhangi bir sorun çıkmadı. Ben aldıktan sonra kademeli olarak toplamda 600₺ zamlanmış. Malum dolar kuru...

Güçlü oyun olarak BF1 ve NFS Heat oynadım. Gücü bana fazlasıyla yeterli olduğundan ve az ısınmasını istediğimden işlemci turbosunu kapatıp kullanıyorum geldiği günden itibaren. Turbosu açıkken 90'ları görüyor evet ama açıkçası şu ana kadar işlemci gücünü tam performans kullanıp da 90-100 dereceleri görmeyen laptop ben görmedim. Eğer varsa lütfen bana da gösterin.

FreeDos olarak aldım Windows 10 Pro yükledim.

Satıcı olarak Game Garaj'ın kendi sitesinden aldım. Hepsiburada'da vs. de aynı satıcı satıyor ancak kendi sitesinde daha ucuz diye oradan aldım. Herhangi bir sorun çıkmadı. Ben aldıktan sonra kademeli olarak toplamda 600₺ zamlanmış. Malum dolar kuru...

Teşekkür ederim. Doğru diyosunuz yaa laptop yük altında her türlü görüyor o ısıları.Eksi bir yönü yok diyorsanız yarın gidip alıcam :) O özellikleri başka markalar 18-20 bin tl ye satıyor malesef

Dediğim gibi ben gayet memnunum. İsterseniz konu açıp başka yorumlar, eleştiriler, öneriler de alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim zaman ayırıp yazdığınız için :) İyi geceler diliyorum. Aklınıza ürünle ilgili bir şey geldiğinde yazarsanız sevinirim.Laptopta hiç bir şey açık değilken ısı kaç oluyor peki baktınız mı ? son sorum bu çok vaktinizi aldım :D

Çok teşekkür ederim zaman ayırıp yazdığınız için :) İyi geceler diliyorum. Aklınıza ürünle ilgili bir şey geldiğinde yazarsanız sevinirim.Laptopta hiç bir şey açık değilken ısı kaç oluyor peki baktınız mı ? son sorum bu çok vaktinizi aldım :D
Ne demek. Yardımım dokunacaksa her zaman buradayım.

Kimine göre eski kimine göre artı. Ancak bence artı yanlarından biri kasası metal. Ancak bu sebepten oyun oynarken klavye ve klavyenin üst kısmı ısınıyor.

Laptopt boşta iken sıcaklıklar şu şekilde:
pc.png

Ne demek. Yardımım dokunacaksa her zaman buradayım.

Kimine göre eski kimine göre artı. Ancak bence artı yanlarından biri kasası metal. Ancak bu sebepten oyun oynarken klavye ve klavyenin üst kısmı ısınıyor.

Laptopt boşta iken sıcaklıklar şu şekilde:
Eki Görüntüle 684113

Çok teşekkür ederim boşta 40 derece gayet normal bence :) Size de hayırlı olsun henüz yeni gaming laptop unuz :)
Ürünü aldım fakat ses yüksekliği yetersiz geldi bana herhangi bir ayar mı yapmam lazım
Çok teşekkür ederim boşta 40 derece gayet normal bence :) Size de hayırlı olsun henüz yeni gaming laptop unuz :)
Ürünü aldım fakat ses yüksekliği yetersiz geldi bana herhangi bir ayar mı yapmam lazım

Ürünü alacak arkadaşlar bu yazımı okuduklarında yanlış bilgi alsınlar istemem. Başlangıçta laptop ses çıkışı az gelmişti fakat başlat bölümünde Omen Audio Control uygulamasından ses ayarı yaptığımda ses çıkışının gayet güçlü olduğunu gördüm. Ben aldım 3 gündür kullanıyorum hiç bir sorunu yok herkese tavsiye ederim. Sesi gayet güçlü ve net. :) Konuya çok kez yazdım kusura bakmayın :D

Son düzenleme:
Bende HP DH0016NT modeli (9750H) var ve Nisan'dan beri kullanıyorum. Yükte değilken sessiz. 3D çizim ve render işleri için kullandığımda tam yükte performans kaybı yaşamadım. Soğutma sistemi güzel çalışıyor.

Ben ürünü aynı siteden yaklaşık 5 gün önce aldım, ürün freedos olarak geldi ve windows 10 pro kurduktan sonra otomatik güncellemelerde sıkıntılar yaşadım, ardından uzaktan servisi aradım ve beraber elle yüklerken kendi kendine güncellemeleri aldı. Ayrıca ürüne windows kurulduktan sonra ses kartı ve ekran kartı temel driverleri yüklü gelmedi ve iade etmeyi düşündüm(hoparlörü driver yüklendikten sonra kullanabildim). Bunu yetkiliye sorunca ürünün 2 aylık bir ürün olduğunu ve bazı windows temel sistemlerine daha entegre olmamış olabileceğini söyledi, bende uğraşmak istemediğim için iadeyi düşünmedim çünkü güncellemeleri en sonunda aldı ve şu ana kadar tek bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Ürünü yaklaşık 3 oyunla denedim, ilki shadow of war'dı ultra ayarlarda 85-95 arası fps alıyorum, witcher 3 te optimizasyon çok daha iyi olduğundan durum çok daha iyi fakat tek sıkıntım var sistem yük altındayken cpu 85 dereceyi, gpu ise 75 dereceyi görüyor sow oynuyorken. Normal internette video izlerken veya ödev hazırlarken cpu 45-48 derece, gpu ise 38-43 derece arasında seyrediyor, bunun normal olup olmadığını bilmiyorum, belki de kasanın metal olmasından ötürü bana açık aksamda ekranda omen logosunun alt kısmı çok sıcak geliyordur bilmiyorum. Ama ürünü tavsiye ederim performans anlamında çok iyi cyberpunk'u beklemekteyim :)

Bu modeli almayı düşünüyorum ama stres altında değilken(internette dolaşırken vs.) fanları sesli mi? Kütüphane tarzı bir ortamda kullanılabilir mi?
Kesinlikle bakmış olduğunuz model performans konusunda size sorun yaşatmayacak bir model. i7-10750H işlemci ve 1660 Ti ekran kartı da hiç bir programlarda size sorun yaşatmayacaktır. Fan konusuna da gelirsek yük altına sokmadığınız sürece fazla bir fan sesi duymazsınız. Yıllardır notebook kullanan biri olarak bunu söyleyebilirim. Sadece arada bir bir kaç saniye çalışır ve tekrar durur. Bu durumda kimseyi rahatsız etmez.

Geri
Yukarı