HP Omen 15 donuyor

• Konuyu başlatan nvdia
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B

nvdia

Hectopat
HP Omen 15 sistem yaklaşık mart ayından beri sistemde belli belirsiz donmalar vardı önce batarya şiştiği için bataryayı yenilettim garantisi varken ve laptopun fanlarını vs. temizlediler garantiye gittiğinde, ancak sorun çözülmedi. Isı değerlerini kontrol ettiğimde CPU 90 derece GPU 80 derece civarıydı laptoplar için normal diye bilmeme rağmen soğutucu aldım düzeldi sanıyordum ancak gene donmalar başladı son olarak format atıp temiz kurulum Windows 10 yükledim ilk 2.5 ay hiçbir sorun yoktu ki ardından yaklaşık 2 haftadır bazı günlerde her gün olmamakla beraber sistem oyun oynarken donuyor Valorant Fortnite vs. Discord'a giden ses vs. de ve donduğu anlaşılıyor.. Virüs olma ihtimali yok sistemde.

Soğutucu kullanıudoum ancak bi değişiklik olmadı 3 saniye donuysa 2 saniye donuyo soğutucyla birlikte ekran kartının termal pedlerinde vs. Sıkıntı olabilir mi?

Soğutucu kullanıudoum ancak bi değişiklik olmadı 3 saniye donuysa 2 saniye donuyo soğutucyla birlikte ekran kartının termal pedlerinde vs. Sıkıntı olabilir mi?
Acaba nasıl bakım yapıldı anlamış değilim. İçini açın kontrol edin derim. Bir ihtimal kalitesiz macun sürdüler.

Acaba nasıl bakım yapıldı anlamış değilim. İçini açın kontrol edin derim. Bir ihtimal kalitesiz macun sürdüler.

Kalitesiz macun sürdüklerini düşünmüyorum HP Omen kendi servisi sonuçta normal bir tamirciye verdiğimde bir sıkıntı olmadığını söyledi ayrıca FPS sabitleme yaptığımda drop girme olasılığı bayağı azalıyor.

Geri
Yukarı