HP Omen 15-EK0000NT Hepsiburada'dan mı yoksa Amazon'dan mı alınmalı?

Whiseron

Decapat
Merhabalar arkadaşlar. Ben HP Omen 15-EK0000NT almaya karar verdim. Hepsiburada'dan Hepsiburada satıcısından mı yoksa Amazon'dan amazon.com.tr satıcısından mı almamı önerirsiniz?
Not: Amazon 300 TL daha pahalı fakat Hepsiburada FreeDOS Amazon ise Linux kurulu geliyor.

HP Omen 15-EK0000NT Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD RTX Fiyatı Hepsiburada

OMEN Laptop 15-ek0000nt, Intel Core i5-10300H, 16 GB RAM, 512 SSD, GeForce RTX 2060, 15,6 inç FHD IPS 144Hz, FreeDOS, Siyah, 3A692EA: Amazon.com.tr Amazon

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de aynı kutu içerisinde gönderecek. Önemli olan kargo şirketi ama orada da al birini vur ötekine. İstediğin yerden al zaten 14 gün iade hakkın var. Sorun varsa ya direkt olarak iade talebi oluştur ya da onlarla uğraşmadan servise ver. Servis için onlarla görüşürsen aracı konumunda olduklarından işi uzatırsın başka bir şey olmaz.

İkisi de freedos yazıyor bende. Bir de hepsiburada genelde ptt kargo ile çalışıyor. Amazonun ise kargo sistemi mükemmel.

İkisi de aynı kutu içerisinde gönderecek. Önemli olan kargo şirketi ama orada da al birini vur ötekine. İstediğin yerden al zaten 14 gün iade hakkın var. Sorun varsa ya direkt olarak iade talebi oluştur ya da onlarla uğraşmadan servise ver. Servis için onlarla görüşürsen aracı konumunda olduklarından işi uzatırsın başka bir şey olmaz.
Peki garanti konusunda hangisi daha iyidir?
İkisi de freedos yazıyor bende. Bir de hepsiburada genelde ptt kargo ile çalışıyor. Amazonun ise kargo sistemi mükemmel.
Evet ilk ekranda freedos yazıyormuş şimdi farkettim ama aşağıdaki özellikler kısmında linux yazıyor nedense.

Amazon daha iyi bildiğim kadarıyla. Satıcı Amazon ise 2 ay garanti süresi oluyordu yanlış hatırlamıyorsam. (Evet, satıcı Amazon'muş.)

Peki garanti konusunda hangisi daha iyidir?

Evet ilk ekranda freedos yazıyormuş şimdi farkettim ama aşağıdaki özellikler kısmında linux yazıyor nedense.
Amazon'dan hiç alışveriş yapmadım daha. Hepsiburada'dan aldığım ürünlerde de hiç sorun yaşamadım açıkçası.
Linux olarak kullanmayacaksan pek bir önemi yok. Her şekilde Windows yükleyeceksin nasıl olsa.

Amazon tabii ki. Daha birkaç gün önce Amazon'dan ekran kartım geldi iç kutusunu geçtim dış kargo kutusunda 1 çizik dahi yoktu içi de tertemizdi ben azcık yırttım da :D. Kesinlikle Amazon, çalıştığı kargo şirketinin adı 'kolay gelsin' ve kuryeyi canlı olarak görebiliyorsunuz komşuma bırak diyebiliyorsunuz başka bir güne randevu verebiliyorsunuz o gün almak istemiyorsanız ya da kaçırdıysanız bir daha gelmesini isteyebiliyorsunuz, her konuda Amazon önde ayrıca iade durumu olursa Hepsiburada gibi Türk siteleri başınızı şişirir.

Amazon'dan hiç alışveriş yapmadım daha. Hepsiburada'dan aldığım ürünlerde de hiç sorun yaşamadım açıkçası.
Linux olarak kullanmayacaksan pek bir önemi yok. Her şekilde Windows yükleyeceksin nasıl olsa.
Ben de ikisinden alışveriş yaptım fakat ilk kez bu kadar pahalı bir ürün alacağım için hangisi karar veremedim.

Geri
Yukarı