HP Omen 15-EK0000NT vs Acer Nitro 5

Acer Nitro 5 Intel Core i7 10750H 16GB 512GB SSD GTX1660Ti Fiyatı

HP Omen 15-EK0000NT Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD RTX Fiyatı

Bütçem 12000 TL olduğu için bunları buldum. Birisinde işlemciden kısıyorum diğerinde ekran kartından. Sizce hangisi alınmalı kasa kalitesi ve donanım açısından? Sizin önerdiğiniz bilgisayarlar var mı?
Stoklara girmesini bekleyip bunu alın ikisini de tokatlıyor. https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v20-2-1/
@realmoonlight SSD kalitesi, işlemcinin daha iyi olması sebebiyle 800 lira daha ekleyip bunu alması daha iyi olmaz mı?
Edit: Bunun HDD yuvası yok. Senin attığını almak daha mantıklı. :D

Acer Nitro 5 Intel Core i7 10750H 16GB 512GB SSD GTX1660Ti Fiyatı

HP Omen 15-EK0000NT Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD RTX Fiyatı

Bütçem 12000 TL olduğu için bunları buldum. Birisinde işlemciden kısıyorum diğerinde ekran kartından. Sizce hangisi alınmalı kasa kalitesi ve donanım açısından? Sizin önerdiğiniz bilgisayarlar var mı?
Model olarak Omen daha üst segment bir cihaz olduğu için ben onu öneririm Monster'a hiç bulaşma kendini kanıtlamış markalardan al bence.

Hocam Hp al kurtul.
Hocam sadece i5 den emin olamıyorum onun dışında sıkıntı yok. Cyberpunk 2077, rdr 2 gibi yüksek sistemli oyunlar oynayacağım. Sıkıntı yapar mı i5?
Model olarak Omen daha üst segment bir cihaz olduğu için ben onu öneririm Monster'a hiç bulaşma kendini kanıtlamış markalardan al bence.
Monsterdan ben de emin olamıyorum. Alacağım bilgisayarı çok taşıyacağım sınav dönemi. Monster dayanır mı bilmiyorum.

@realmoonlight SSD kalitesi, işlemcinin daha iyi olması sebebiyle 800 lira daha ekleyip bunu alması daha iyi olmaz mı?
Edit: Bunun HDD yuvası yok. Senin attığını almak daha mantıklı. :D

10875H, 10300H'ın 2 katı. :D kesinlikle bu alınmalı bence veya daha ucuza 10750H'lı modeller de olabilir. Monster kullanıp çok da şikayet yaşayan görmedim aslında. Yani 2 çekirdekli işlemciyle güncel ekran kartı kullanıp veya kötü PSU kullanıp ekran kartım sorunlu diyen şahıslar haricinde. Özellikle servisi çok iyi.

Geri
Yukarı