HP Omen 15 Isınıyor Mu?

Az önce bir laptop öneri konusunda Omen ısınıyor gibi yorumlar vardı. Daha fazla rahatsız etmemek için yeni konu açtım. HP Omen 15 - Ryzen 5 5600H ve RTX 3060 laptop modelinde ısı değerleri 95-105 arası oluyor. Klavyede 20 25 hissediliyor ama bu ısı ileride sıkıntı çıkarabilir mi? Alınmalı mı Omen?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
5:35'ten sonrası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 96 dereceye ulaşıyor ileride çok sıkıntı çıkarır alınmaz.
95-105 sıkıntılı değerler.
Bana da öyle geldi klavyede 25 30 derece hissediliyor ama bu videoyu yeni gördüm ve sıkıntı gibi. Peki bu yüzden Ryzen 7 5800HS + 3050 ROG laptop alınır mı? Cyberpunk oyununda 75 85 arası oluyor ROG'da. Ama Omen 95 105 aynı oyunda.
Arkadaşımda vardı çok fazla ısınıyor diyordu memnun değildi yani ayrıca çok fazla şikayet var almanızı önermem.
Anladım teşekkürler peki R7 3050 ROG alınır mı 3060tan vazgeçilir mi Max 13k Bütçem var tek 3060 laptop bu.

@bernardosilva hocam buyurun açtım konuyu.

Bir aralar HP Omen almaya niyetlenmiştim, birçok dizüstü bilgisayarının test videolarını izledim. Bariz bir ısınma yok hatta ekran kartı 75'lerde çalışıyordu, gayet iyi değerler. Mobil işlemciler anlık 99 dereceleri görebiliyor iyi soğutmaya sahip modeller bile. Ama 105 derece olması fazla geldi ben izlediğim hiçbir test videosunda 100'ü geçtiğini görmedim. HP Omen iyidir, alınır.
Laptoplar hakkinda pek bilgi sahibi degilim. Sadece zamaninda HP marka 3 tane dizustu kullanmistim, bundan dolayi yorum yapma geregi duydum.
Bana kalırsa Asus ROG da alma. Optimus oldukları için düşük performans veriyorlar muadillerine nazaran. MUX Switch bakın. Kaldı ki Asus'un da soğutması iyi sayılmaz, ekran kartları 80'in altında çalışamıyor genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı